پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: رئیس دانشگاه مازندران گفت: برای نخستین بار در دانشگاه مازندران رشته کارشناسی ارشد پسماند به رشته‌های دانشگاهی مازندران اضافه شد تا بتوانیم مشکل پسماند دانشگاه مازندران را که مهم‌ترین معضل دانشگاه است، حل کنیم.

سیدخلاق میرنیا صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران در سالن اجتماعات دانشگاه مازندران، اظهار کرد: دانشگاه مازندران هم بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی استان محسوب می‌شود و دارای سابقه‌ای بیش از ۴۰ سال است.

وی با بیان اینکه به دنبال دانشگاه متعادل هستیم، گفت: در حال حاضر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه مازندران یک به ۳۵ است که بر اساس استاندارد کشوری این نسبت باید یک به ۲۰ باشد.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه به‌دنبال آن هستیم دانشگاهی بی‌تنش و بدون سیاست‌زدگی داشته باشیم، عنوان کرد: برای تحقق این امر سعی کردیم از هر گونه افراط و تفریط دوری کنیم.

میرنیا افزود: برای نخستین‌بار رشته کارشناسی ارشد پسماند به رشته‌های دانشگاهی دانشگاه مازندران اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: دانشگاه مازندران تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد نخبگان منعقد کرد که بر این اساس قرار شد دستگاه زباله‌سوز در دانشگاه مازندران استقرار شود.

رئیس دانشگاه مازندران بیان کرد: برای تحقق این امر کمیته پسماند در دانشگاه تشکیل و نخستین جلسه این کمیته نیز برگزار شد تا موضوع به طور سیستماتیک بررسی شود و تصمیم داریم بعد از اینکه مشکل پسماند دانشگاه را حل کردیم این طرح را در سطح استان اجرا کنیم تا دیگر مشکلی در زمینه پسماند سطح استان نداشته باشیم.

میرنیا یادآور شد: تلاش برای توسعه همه جانبه دانشگاه، سیاست تکریم و تکامل فعال با نخبگان عرصه علم و فرهنگ، توسعه روحیه نشاط و امید در دانشگاهیان، استقرار نظم در امور مالی با بودجه نویسی در دانشگاه و توسعه کاربردی دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترین منابع آموزشی دانشگاه از جمله اقدامات دانشگاه مازندران بود.

وی با بیان اینکه به تمام وعده‌هایی که در زمینه اجرای پروژه ها دادیم به دنبال تحقق و پیگیری آن هستیم، گفت: در سال ۹۵ مبلغ ۱۸ میلیارد ریال و امسال مبلغ ۲۰ میلیارد ریال سهمی خرید تجهیزات آموزشی و پژوهشی دانشگاه شد.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :