پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

خبرگزاری فارس: آماده‌باش پلیس راهور برای سفرهای نوروزی/ کاهش تلفات انسانی در جاده‌ها

کیاپرس:جانشین فرمانده ناجا در خصوص آماده‌باش پلیس راهور برای سفرهای نوروزی، کاهش تعداد کشته‌شده‌ها در حوادث رانندگی و … سخن گفت.

سردار اسکندر مؤمنی جانشین فرمانده ناجا در همایش رؤسای پلیس راهور که هم اکنون در سالن فجر ستاد فرماندهی نیروی انتظامی در حال برگزاری است، به برگزاری این همایش اشاره و اظهار داشت: همایش حاضر که با حضور هزار نفر از همکاران و کارشناسان در حال برگزاری است برای بررسی عملکرد همکاران در سال گشته و برنامه‌ریزی برای سال آینده است چرا که هر ساله با افزایش رشد سفرهای نوروزی مواجه هستیم.

وی به آمار خودروها پرداخت و گفت:‌ تا سال ۸۰، ۴ میلیون خودرو در کشور وجود داشت که این آمار در سال ۸۵ به ۷ میلیون رسید؛ تا امروز ۱۹ میلیون خودرو شماره‌گذاری شده و امسال نیز ۱٫۲ میلیون خودور شماره‌گذاری شده‌اند.

مؤمنی در خصوص کاهش آمار کشته‌شدگان در حوادث رانندگی اعلام کرد:‌ در سال ۸۵، ۲۷ هزار نفر در حوادث جاده‌ای کشته می‌شدند که امسال علیرغم افزایش دو برابری خودورها این آمار به ۱۶ هزار نفر رسیده،‌ یعنی ۳۵۰ انسان کمتر کشته شده‌اند.

این مقام ارشد نیروی انتظامی با بیان این مطلب که افزایش زیرساخت‌ها به اندازه تولید خودروها نبوده، خاطر نشان کرد: خوشبختانه کاهش تلفات کشته‌شدگان در حوادث رانندگی را شاهد هستیم.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :