پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
 
 رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: امسال با توجه به قرارداد سه‌جانبه هشت هزار واحد مسکن در سراسر کشور برای خانواده های دو معلول به بالا ایجاد می‌کنیم.

 علیرضا تابش عصر سه‌شنبه در حاشیه آیین نمادین بهره‌برداری مسکن مهر در مجتمع ۱۳۲ واحدی پامچال در شهرک آزادگان فاز ۲ در جمع خبرنگاران بابیان اینکه یک هزار ۱۱۵ واحد مسکن مهر مازندران در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را به‌صورت هم‌زمان در آمل افتتاح کردیم، گفت: مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده بسیار خوب عمل کرده است.

وی از بهره‌برداری ۲۹۱ هزار واحد مسکن مهر در کشور خبر داد و افزود: از ۳۴۳ هزار واحد۲۹۱ هزار واحد را به بهره‌برداری رساندیم و واحدهای باقی‌مانده را در طول امسال به اتمام می‌رسانیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهادی بوده که بافرمان تاریخی امام خمینی (ره) ایجاد شد و در اساسنامه آن مسکن کم‌درآمدها قرار دارد و مأموریت ویژه‌ای در روستاها داریم و در شهرها نیز برای افراد کم‌درآمد با هماهنگی دستگاه‌های توان‌بخشی اقدامات لازم را صورت می‌دهیم.

تابش اظهار داشت: در استان مازندران از میانگین کشوری در جایگاه بالاتری هستیم و وضعیت بسیار مطلوب بوده که به دلیل پراکندگی پروژه‌ها و حضور در بافت شهر از خدمات زیربنایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۷۷ درصد واحدهایی که تحویل مردم دادیم به فروش اقساطی رسیده و مردم دفترچه قسط آن را گرفتند و اقساط را می‌دهند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اعلام اینکه سالانه به ۲۹۹ هزار واحد مسکونی در روستاها تسهیلات ارزان‌قیمت می‌دهیم، بیان داشت: در جلسه اخیر هیئت دولت برای ۲۰۰ هزار واحد امسال نیز به تصویب رسید و سقف تسهیلات ۳۰ درصد افزایش پیداکرده و از ۱۵ میلیون تومان به ۱۸ میلیون تومان رسید و برای ۸۰ هزار واحد نیز سقف ۲۰ میلیون تومان را در نظر گرفتیم مشروط بر این‌که خانه‌های فرسوده را تخریب کنند و به‌جای آن بسازند.

وی از احداث ۲۸ هزار واحد مسکن مهر توسط خیرین خبرداد و گفت: تاکنون حدود ۱۵ هزار واحد توسط خیرین به بهره‌برداری رسید.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به انعقاد قرار سه‌جانبه با بنیاد مستضعفان و بهزیستی، اظهار داشت: در شهرها از اعتبارات خودمان سالانه ۲۰ هزار مسکن در دست اجرا داریم اما امسال با توجه به قرارداد سه‌جانبه‌ای که داشتیم هشت هزار واحد در سراسر کشور برای دو معلول به بالا ایجاد می‌کنیم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :