پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس:سخنگوی وزارت کشور گفت:در جلسه ستاد انتخابات مقرر شد در این دوره از انتخابات اخذ رای تنها با شناسنامه و کارت ملی انجام شود و دیگر اسناد ارائه شده توسط رای دهندگان معتبر نیست.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره جلسه روز گذشته ستاد انتخابات با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اظهارداشت: در این جلسه از شورای نگهبان جهت تایید تجهیزات فنی انتخابات تمام الکترونیک و از مجلس شورای اسلامی به لحاظ تصویب طرح قانون انتخابات و فراهم کردن بستر حقوقی انتخابات الکترونیکی تشکر و قدردانی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه اعضای ستاد انتخابات کشور آخرین اخبار مربوط به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را مطرح کردند و گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط رئیس ستاد انتخابات کشور ارائه شد.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد:‌ در جلسه ستاد انتخابات مقرر شد در این دوره از انتخابات اخذ رای تنها با شناسنامه و کارت ملی انجام شود و دیگر اسناد ارائه شده توسط رای دهندگان معتبر نیست.

امیری از شهروندان خواست چنانچه تاکنون موفق به اخذ کارت ملی یا شناسنامه خود نشده اند، هرچه سریع تر اقدام کنند، همچنین در این جلسه ثبت احوال موظف شد به شکل فوق العاده و ویژه تسهیلات لازم برای تعویض شناسنامه و صدور کارت ملی شهروندان را بعمل آورد.

عضو ستاد انتخابات کشور گفت: در جلسه ستاد انتخابات مقرر شد تا تعاملات لازم با صدا و سیما برای آماده سازی‌های اجتماعی و فرهنگی برای انتخابات صورت بگیرد.

امیری اظهارداشت: در این زمینه مقرر شد برنامه‌ریزی لازم برای جلوگیری از استفاده از مواردی چون اقوام، اقلیت‌ها، تقسیمات کشوری و آنچه که منجر به تفرقه و چنددستگی و شکاف های اجتماعی و قومی و قبیله ای می‌شود انجام شود.

وی یادآور شد: تاکید بر استفاده از گروه‌های مرجع برای انتخاباتی پرشور و با شکوه از دیگر محورهای جلسه روز گذشته ستاد انتخابات کشور بود.

سخنگوی وزارت کشور گفت: وزیر کشور همچنین در این جلسه امنیت و آرامش را به عنوان مهمترین مولفه عنوان و بر برگزاری همایش های توجیهی و آموزشی برای مجریان انتخابات تاکید کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :