پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس:وزارت خزانه‌داری آمریکا سه تن از اعضای حزب‌الله و یک تاجر لبنانی را به اتهام اینکه بازیگران کلیدی عملیات‌های نظامی حزب‌الله در سوریه هستند، در لیست تحریم قرار داد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا سه تن از اعضای حزب‌الله و یک تاجر لبنانی را به اتهام اینکه بازیگران کلیدی عملیات‌های نظامی حزب‌الله در سوریه هستند، در لیست تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه (دیروز) تحریم‌هایی را علیه سه تن از اعضای حزب‌الله و یک تاجر در لبنان تحمیل کرد.

طبق این گزارش، آمریکا این افراد را متهم کرده است که بازیگران کلیدی عملیات‌های نظامی حزب‌الله در سوریه هستند.

همزمان با اینکه آمریکا و اردن افراد مسلح را برای اعزام به سوریه تحت آموزش قرار داده‌اند، «ادم زوبین» معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، حزب‌الله را به انجام اقدامات تروریستی در سوریه متهم کرد.

این مقام آمریکایی گفت: آمریکا بشدت حزب‌الله را برای فعالیت‌های تروریستی در سراسر جهان و حمایت مداوم از کمپین بی‌رحمانه بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه) هدف قرار می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که در ماه ژوئن اقداماتی را علیه آنچه آن را «شرکت‌های برجسته حزب‌الله» خواند، صورت داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است که «مصطفی بدرالدین»، «ابراهیم عقیل» و «فؤاد شکر» را متهم کرده‌اند که بازیگران کلیدی حزب‌الله در عملیات‌های سوریه بوده‌اند.

این تحریم، همزمان با پیشروی چشمگیر حزب‌الله در شرق لبنان و غرب سوریه در منطقه قلمون و این روزها در شهر مهم «زبدانی» اعمال شده است.

«عبد النصر شالان» یک تاجر لبنانی نیز متهم شده است که برای حزب‌الله تسلیحات تهیه کرده و آن را برای آنها به سوریه می‌برده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :