پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس:  اسماعیل امینی بخشدار چهاردانگه  در بخش چهاردانگه ۲۳۰۰ هکتار زمین شالیزار وجود دارد. امسال به علت خشکسالی  و کمبود آب ، ۲۵۰ هکتار شالیزاری  زیر کشت نرفت و ۱۰۰ هکتار  شالیزاری بعد از نشاء خشک شده است.   امینی گفت ۳۵۰ هکتار شالیزار چهاردانگه […]

امینی گفت : در بخش چهاردانگه ۲۳۰۰ هکتار زمین شالیزار وجود دارد. امسال به علت خشکسالی  و کمبود آب ، ۲۵۰ هکتار شالیزاری  زیر کشت نرفت و ۱۰۰ هکتار  شالیزاری بعد از نشاء خشک شده است.

امینی گفت ۳۵۰ هکتار شالیزار چهاردانگه دچار تنش آبی شدید می باشد که با ادامه این آب و وضعیت  هوایی  احتمال خشک شدن  این شالیزارها می رود.

بخشدار چهاردانگه در خواستش را از مسئولین این گونه بیان کرد، جمع آوری آب سطحی با احداث آبندان و استخر؛ حفر چندین حلقه چاه کشاورزی، بتنی کردن کانال های  و سردهنه برای جلوگیری از هدر رفت آب   و پیگیری احداث سد چرگت.

مسئول سیاسی بخش در باره احداث سد چرگت گفت: در صورت احداث سد چرگت  ۲۰۰۰ هکتار از زمین های  شالیزاری با آن مشروب می شوند،  کار مطالعاتی احداث این سد در حال انجام می باشد،  آزمایش خاک انجام گرفته است. نتایج مطالعات مرحله اول  به تهران ارسال شد و منتظر شروع مرحله دوم هستیم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :