پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
 رئیس مرکز آموزشی و تحقیقاتی قلب مازندران در حاشیه مراسم تکریم و معارفه گفت: ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی قلب از مهمترین نیازهای مرکز استان است.دکتر فلاح

دکتر ابوالقاسم فلاح در گفتگو با خبرنگاران افزود: تعداد مراجعان به اورژانس را ۴۱ هزار نفر تا پایان دیماه اعلام کرد و گفت: وی ضریب اشغال تخت در بیمارستان قلب را بالای ۹۰ درصد برشمرد و گفت: سه اتاق عمل جراحی قلب، ۶۶ تخت سی سی یو، ۱۶ تخت جراحی قلب، ۱۰ تخت پست آی سی یو، در کنار آن ۱۶ تخت دیالیز داریم که در سه شیفت کاری فعال است و ۱۱۰ بیمار دیالیزی تحت پوشش قرار دارند.

وی افزود: با توجه به اینکه اورژانس این مرکز افتتاح شد موجب رفع  مشکلات عمده بیماران مراجعه کننده به این مرکز خواهد شد 

دکتر فلاح با بیان اینکه حداقل بیمارستان ۲۰۰ تا ۲۵۰ تختخوابی نیاز داریم گفت: اگر بتوانیم فضای مورد نیاز را تامین کنیم، نسبت به ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی اقدام می شود.

وی یادآور شد: شمار تخت مصوب بیمارستان ۲۰۰ تخت است ولی اکنون تعداد ۱۵۰ تخت فعال است و برای مابقی باید مصوبه وزارتخانه را اخذ کنیم.

رئیس مرکز قلب مازندران، پرایمری پی سی آی را از دیگر نیازمندیها بیان کرد و گفت: با این تامین این نیاز می توان در رفع مسائل فراروی برنامه ریزی کرد.

فلاح با بیان اینکه شش متخصص اینترونشنلیست در بیمارستان نیاز است گفت:  در حال حاضر دو فوق تخصص مقیم در بیمارستان فعالیت دارند که بسیاری از مشکلات را رفع می کند.

وی توسعه اتاق عمل را از دیگر برنامه های خود برشمرد و گفت: نیاز به یک اتاق عمل ویژه جراحی قلب داریم و تامین تخت سی سی یو از دیگر برنامه های این مرکز است .

دکتر فلاح بیان داشت: راه اندازی کلینیک عصر از دیگر نیازهای مرکز قلب ساری است تا بتوانند در نوبت عصر نیز به خدمات دهی بپردازیم تا بیماران در کنار مرکز مجهز قلب ویزیت شوند تا در صورت نیاز به اقدامات دیگر برای این گونه بیماران خدمات بصورت متمرکز ارایه شود .

وی افزود: کمبود تخت و نیروی متخصص در آینده را از جمله برنامه های دیگر است و باید نسبت به تامین دستگاه آنژیوگرافی سوم نیز اقدام شود.

دکتر فلاح گفت: تعداد آنژیوگرافی کرونر دو هزار و ۱۰۰ مورد، آنژیوگرافی کلیه ۱۱۰، آنژیو پلاستی ۴۱۰ مورد، جراحی پیوند عروق کرنر ۵۸۰ و جراحی دریچه ۶۵ مورد انجام شد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :