پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

هشتمین جشنواره بین المللی فیلم وارش شامگاه پنجشنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس سازمان سینمایی ، استاندار مازندران، مسئولان فرهنگی و هنری و فیلم‌سازان داخلی و خارجی در مجتمع سینمایی ارشاد اسلامی بابل به کار خود پایان داد.

حجت الاسلام عباس‌علی ابراهیمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیر جشنواره در مراسم اختتامیه گفت: موضوعات خوبی نیز شامل صلح و دوستی، فرهنگ عامه، مستند، داستانی، تجربی و پویانمایی برای جشنواره درنظر گرفته شده است و یک نگاه مازنی نیز به این دوره جشنواره داشته ایم.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم وارش یادآور شد: فرهنگ مازندران در ابعاد مختلف در این جشنواره مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم وارش در مجتمع فرهنگی و سینمایی بابل گفت: دغدغه ما این بوده که جشنواره در این مجتمع برگزار شود تا دستگاه‌های مختلف برای بهسازی و رفع مشکلات مجتمع کمک و مساعدت داشته باشند.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران نیز گفت: برگزاری جشواره بین الملی وارش در دیار علویان مازندران مایه خرسندی است، زیرا این استان سرزمین ارادات به اهل بیت بوده است.

وی افزود: برگزای جشنواره فیلم وارش فرصتی است تا یک‌بار دیگر جوانان فرهیخته ایران با نوآوری و ارائه تجربه های تازه و خلاقانه، نقش تاثیر گذار هنر سینما را در تعالی فرهنگی جامعه به نمایش گذارند

هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش در بخش های ترنه وا، پیامبر اکرم (ص)، صلح و دوستی، فرهنگ عامه، مستند، داستانی، تجربی برگزار و در هر بخش از چهار اثر برگزیده تقدیر شد.

در چهار روز برگزاری جشنواره بیش از 100 اثر در بخش‌های مختلف در دو سالن به نمایش در آمد و برگزاری ورک شاپ عکاسی، نقد و بررسی فیلم‌‎ها، نشست با فیلم‌سازان خارجی، ورک شاپ دولت نظر فیلمساز روسیه و ورک شاپ هوشنگ مرادی کرمانی از جمله بخش‌های این جشنواره بوده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :