پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

احمد مظفری ‘ روز دوشنبه گفت : در جلسه ای با حضور استاندارمازندران و معاونین استانداری ، فرمانداران ، جمعی از مدیران و مسئولان ، رئیس اتاق اصناف مرکز استان و رئیس هیات مدیره اتحادیه نانوایان مرکز استان قیمت جدید نان تعیین و برای اجرا ابلاغ شد.

وی افزود : در مدت 30 ماه گذشته با وجود افزایش دستمزد کارگران ، نرخ انرژی و حمل و نقل قیمت جدیدی برای آرد و نان تعیین نشده است و این موضوع مشکلاتی را در زمینه کیفیت نان و ارائه واقعی آن بر اساس وزن اعلام شده بوجود آورد .

مظفری تصریح نمود : بر اساس مصوبه هیات وزیران کارگروهی در استان به ریاست استاندار مازندران مسئولیت تعیین قیمت فروش انواع آرد و نان را بر عهده دارد و این کارگروه اجازه دارد حداکثر به میزان 30 درصد جهت جبران تعدیل قیمت گندم و افزایش سایر هزینه ها نسبت به تصویب قیمت جدید نان در استان و شهرستانها اقدام نماید.

وی افزود: به همین منظور جلسه کارگروه برگزار و با مشورت مسئولین شرکت کننده در این کارگروه قیمت جدید نان در مازندران بدین ترتیب اعلام شد:

قیمت نان بربری با وزن چانه 450 گرم 5000 ریال

قیمت تافتون با وزن چانه 280 گرم 3500 ریال

قیمت نان لواش با وزن چانه 170 گرم 2000 ریال

قیمت نان سنگگ با وزن 450 گرم نان 6500 ریال

قیمت نان لواش زنجانی با وزن 120 گرم 1500 ریال

وی گفت: در جلسه کارگروه مقرر شد تا دستگاههای مسئول و ناظر از جمله بازرسین سازمان صنعت معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی و اتحادیه صنف خبازان بر نحوه اجرای تصمیم نظارت نموده تا تولید کننده ، عرضه کننده و مصرف کننده متضرر نشوند.

مظفری تاکید کرد: با وجود افزایش قیمت نان ، دولت همچنان با پرداخت یارانه ، گندم را به قیمت هر کیلو 665 تومان در اختیار کارخانه های آرد سازی و نانوایی ها قرار خواهد داد و پرداخت یارانه توسط دولت همچون گذشته ادامه دارد.

قیمت نان بربری ، لواش و سنگک تا پیش از این درساری 350 ، 150 و 500 تومان بوده است.

مازندران بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارد.

لازم به ذکر است افزایش قیمت نان امروز دوشنبه در نانوائیهای شهر ساری اعمال نشده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :