پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

خبرگزاری فارس: فعالیت مجدد کارخانه چرم نشتارود پس از 17 سال

نماینده مردم عباس‌آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی از فعالیت مجدد کارخانه تولیدی چرم نشتارود پس از 17 سال تعطیلی خبر داد.

شمس‌الله شریعت‌نژاد  در گفت‌وگو با  فارس  در راستای پیگیری راه‌اندازی کارخانه تولیدی چرم خزرخز با اعلام خبر رفع موانع قانونی راه‌اندازی دوباره این کارخانه اظهار داشت: منطقه غرب مازندران محروم است و از نظر اشتغال حکم بیابان را دارد.

وی افزود: تعطیلی این کارخانه که به دلیل سوء مدیریت اتفاق افتاده ضربه سنگینی از نظر اشتغال به غرب مازندران وارد کرد.

شریعت‌نژاد با اشاره به پرداخت مطالبات کارخانه و رفع موانع قانونی آن تصریح کرد: این کارخانه 4 میلیارد ریال به بیمه البرز بدهکار بود که با تخفیف 50 درصدی2 میلیارد ریال بدهی باقیمانده تسویه و راه‌اندازی دوباره کارخانه خزرخز میسر شد. در حالی که دولتمردان وقت از بازگشایی کارخانه ناامید شده بودند بسیجیان با تمام توان خود در طول این چند سال از کارخانه نگهداری کردند.

نماینده مردم عباس‌آباد، تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه خزرخز واقع در خشکه‌داران نشتارود از جمله کارخانه‌هایی بوده که در خاورمیانه بی‌نظیر است و به تولید منسوجات چرمی اعم از مانتو، بارانی، کاپشن و کیف می‌پرداخت و بعد از مدت‌ها تعطیلی دوباره راه‌اندازی می‌شود.

وی یادآور شد: کارخانه خزرخز حدود 10 هکتار مساحت و 24 هزار مترمربع سوله دارد و بیش از یک‌هزار نفر در این کارخانه مشغول به کار بودند که یکی از بهترین منابع اشتغال در غرب مازندران و جامع‌ترین کارخانه در غرب استان محسوب می‌شد.

به گزارش فارس، تنها کارخانه بزرگ تولیدی در غرب مازندران که تولیدات بسیار مرغوب آن در سراسر ایران و جهان زبانزد بوده پس از 17 سال تعطیلی با تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته با بیش از یک‌هزار نفر نیروی کار در حال بازگشایی مجدد است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :