پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):


نماینده ولی فقیه در مازندران در جمع روسای اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان‌های مازندران  گفت: حیات دینی ما منوط به ماندگاری ارزش‌های اسلامی است.

به گزارش کیاپرس،  آیت‌الله نورالله طبرسی  در این نشست، با اشاره به ماموریت‌های محول شده بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: اداره فرهنگ و ارشاد نهاد مقدسی است که ارزش‌های دینی را در جامعه تبیین می‌کند.

وی  شناسنامه انقلاب اسلامی را انبیایی و اوصیایی دانست و ادامه داد: مبنا و محتوای فعالیت فرهنگ و ارشاد باید انقلابی باشد.

آیت الله طبرسی رمز استقبال مردم از روحانیت در دوران انقلاب اسلامی را تبیین ارزش‌های اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: ارشاد اسلامی ارزش‌های ضد دینی قبل از انقلاب را پاک کرد.

وی افزود: وظیفه شما اجرای اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی در جامعه است.

خطیب جمعه مرکز مازندران رسالت فرهنگ و ارشاد اسلامی را صیانت از ارزش‌های دینی در جامعه و ماندگاری آن دانست و گفت: برای تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید طرحی نو اجرا شود.

آیت الله طبرسی برگزاری کنگره ملی ابن شهرآشوب ساروی در مرکز مازندران را کاری برای احیا آثار این علامه بزرگ دینی و فقهی در جامعه اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: بعد از 800 سال کتاب علامه ابن شهرآشوب ساروی ترجمه و احیا شد.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری این کنگره فرهنگی و دینی تهمت‌های زیادی به ما زده شد، تصریح کرد: آنچه در اختیار داشتیم برای از بین بردن مهجوریت این علامه بزرگ دینی صرف کردیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران فرهنگ ناب انقلاب اسلامی را بعثت، غدیر و عاشورایی دیگر در کشور دانست و یادآور شد: حیات دینی ما منوط بر ماندگاری ارزش‌های اسلامی است.

وی با بیان اینکه پیامبران برای مبارزه با فقر، ستمکاران و نادانی آمدند، تصریح کرد: دنیا بزرگ‌ترین خطر را انقلاب اسلامی می‌داند.

آیت الله طبرسی ادامه داد: استکبار جهانی با ایجاد فتنه در بین نیروهای کشور ما قصد دستیابی به اهداف سلطه طلبانه خود دارد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمار موجود در ثبت احوال استان، 20 درصد جمعیت مازندران سادات هستند، گفت: مازندران در بین سادات کشور رتبه نخست دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باید با ابزار نرم وارد شد، اذعان داشت: با ابزار خشونتی جامعه به سمت ارزش‌‌های دینی هدایت نمی‌شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :