پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :مدیر کل دامپزشکی استان مازندران از اجرای طرح موفق تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی در تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران، دکتر سید حسین رضوانی با اعلام پایان اجرای طرح کنترل و تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۸ لغایت ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ ضمن اعلام موفقیت کارشناسان و بازرسان بهداشتی در راستای اجرای طرح از یکایک پرسنل خدوم دامپزشکی برای برقراری امنیت غذایی تقدیر کرد.

وی در ادامه با اشاره به ضبط و معدوم سازی ۵۰۴۱۹ کیلوگرم فرآورده های خام دامی بعلل مختلف اعم از تاریخ منقضی، عدم نگهداری در شرایط مناسب و عرضه غیر بهداشتی به تشخیص بازرسان بهداشتی دامپزشکی اظهار کرد، در این ایام کلیه ادارات دامپزشکی شهرستانها با برقراری کشیک های ثابت و سیار و انجام بازدیدهای سرزده از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی از جمله کشتارگاه های دام و طیور، قصابیها، مرغ فروشی ها و سایر مراکز این مقدار را غیر قابل تشخیص مصرف داده و با تنظیم صورتجلسات با حضور صاحبان کالا معدوم نمودند.

ایشان تعداد ارجاع پرونده به مراجع قضایی را ۴۴ فقره اعلام کرد و گفت: اکیپ های بازرسی بهداشتی دامپزشکی با اخذ حکم قضایی نسبت به پلمپ ۵ واحد صنفی برای انجام تخلف های بهداشتی و ۲۴ مورد اخطار  قانونی با عرضه کنندگان غیر مجاز فرآورده های خام دامی اقدام نمودند.

رضوانی اجرای موفق این طرح را حاصل تلاش های شبانه روزی پرسنل دامپزشکی با انجام ۶۹۸۳ مورد بازدید در سطح استان اعلام کرد و خاطرنشان کرد، سربازان عرصه سلامت با تلاش مضاعف خود در ایام تعطیلات نوروزی برای تامین و تضمین سلامت غذای هم استانیهای عزیز از هیچ تلاشی فروگذاری نکردند و این جای تقدیر دارد.

وی در ادامه، نمونه برداری از محصولات مشکوک را در طول این ایام توسط کارشناسان دامپزشکی ۳۰ مورد برشمرد و تاکید کرد، با انجام آزمایشات لازم توسط کارشناسان آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی این مقدار محموله بر حسب نتایج آزمایشگاهی تعیین تکلیف خواهد شد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در پایان تاکید داشت، نظارتهای بهداشتی دامپزشکی در طول سال به منظور تامین سلامت امنیت غذایی تعطیل شدنی نیست و دائماً برقرار بوده و به متخلفان بهداشتی که برای سودجوئی خود سلامت مردم را هدف میگیرند، هشدار می دهم در صورت مشاهده تخلف، از سوی کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی برخورد قانونی لازم بعمل خواهد آمد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :