پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 ⭕️  ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۴۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند و ظرف همین مدت تعداد ۱۷۸ نفر از همین بیماران، از بیمارستان ها مرخص شدند.

⭕️ هم اکنون ۷۹۵ نفر بیمار با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه بستری هستند.

⭕️  بنابر مصوبه ستاد فرماندهی مدیریت و کنترل  بیماری کرونا استان مازندران ،  برای ایمنی بیماران و دندانپزشکان محترم کلیه مطب ها و کلنیک های دندانپزشکی تا پایان فروردین ماه جاری تعطیل می باشند و خدمات اورژانس دندانپزشکی در مراکز معین شهرها به مردم ارایه می گردد.

🔸 بنا بر گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ؛ با توجه به شایعاتی در فضای مجازی ، اظهاراتی مانند «مصرف بعضی از مواد مخدر، از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری می‌کند» و یا «معتادان نسبت به افراد عادی کمتر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند» واقعیت نداشته و مبتنی بر شواهد علمی نیست  و بر مبنای مطالعه اولیه انجام شده توسط پژوشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مصرف مواد مخدر نه تنها مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی شود بلکه میزان مرگ مصرف کنندگان مواد مخدر نسبت به جمعیت عمومی بیش از ۳.۵ برابر می باشد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :