پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس : دیابت یک مشکل جهانی در حال رشد است. بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۱۴ ، براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان به دیابت در سراسر جهان از ۱۰۸ میلیون به ۴۲۲ میلیون نفر رسیده است. تشدید دیابت می تواند منجر به کوری ، نارسایی کلیه ، سکته قلبی و سکته مغزی شود.

دیابت یک مشکل جهانی در حال رشد است. بین سالهای ۱۹۸۰ و ۲۰۱۴ ، براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان به دیابت در سراسر جهان از ۱۰۸ میلیون به ۴۲۲ میلیون نفر رسیده است. تشدید دیابت می تواند منجر به کوری ، نارسایی کلیه ، سکته قلبی و سکته مغزی شود.

کاهش وزن غیر قابل توضیح

کاهش وزن ناگهانی می تواند دلیلی برای نگرانی باشد. موسسه دیابت کانادا خاطرنشان می کند که تغییر وزن می تواند نشانه دیابت باشد. از دست دادن بیش از ۵٪ از وزن بدن بدون رژیم گرفتن یا افزایش فعالیت شما ممکن است نشانه ای از یک مشکل پزشکی باشد.

تاری دید

به گفته موسسه دیابت کانادا ، دیابت می تواند باعث ایجاد مشکلات بینایی شود. تاری دید ممکن است یکی از علائم اولیه دیابت باشد. با این حال ، با پیشرفت این وضعیت ، می تواند منجر به آسیب دیدگی چشم یا حتی کوری شود. دلیل این امر آن است که زیاد قند خون در اثر دیابت می تواند بر شبکیه چشم تأثیر بگذارد.

تشنگی غیرمعمول

آیا به نوشیدنی احتیاج دارید؟ تشنگی غیر معمول می تواند نشانه دیابت باشد. هنگامی که قند خون شما را افزایش می دهد ، که یکی از عوارض جانبی دیابت است ، می تواند منجر به احساس تشنگی بیش از حد شود. اگرچه این علامت به تنهایی به دیابت اشاره نمی کند ، شما باید با پزشک خود تماس بگیرید تا در صورت مشاهده آن آزمون انجام دهید.

افزایش سطح گرسنگی

براساس اعلام انجمن دیابت آمریکا ، احساس گرسنگی در تمام مدت می تواند یکی از علائم اولیه دیابت باشد و یکی از سه علامت اصلی هشدار دهنده دیابت است. در حالی که این علائم می تواند با سایر مشکلات پزشکی مانند افسردگی یا استرس مرتبط باشد ، احتمال بروز دیابت وجود دارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :