پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

کیا پرس : در مراسمی با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاون وزارت دادگستری و جمعی از مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و معاونین کلان مناطق ۱۰ گانه کشور،   از کتاب آیین نامه ساختار و خط مشی مالکیت فکری و نوآوری در دانشگاه های علوم پزشکی رونمایی شد.

 

به گزارش وبدا، این آیین نامه در شصت و یکمین جلسه کارگروه بررسی و تنظیم مقرراتوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و پس از انجام اصلاحات لازم مورد تایید قرار گرفت.

 

در راستای حمایت از مالکیت فکری و ساماندهی آن در حوزه های علم و فناوری و لزوم تدوین و اجرای برنامه بلند مدت توسعه علم، فناوری و نوآوری سلامت، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اقدام به تشکیل کمیته تخصصی مالکیت فکری و نوآوری با حضور نخبگان دانشگاهی و کشوری کرد و این آیین نامه با مشارکت این کمیته و نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی تهیه شد.

 

کمک به گسترش علم و جهت دهی به دارایی های فکری و نوآوری های حوزه سلامت، حمایت از فعالیت های علمی و تحقیقاتی حوزه سلامت، فراهم کردن چارچوب های لازم جهت بهره مندی انتفاعی محققین و موسسات علمی و پژوهشی از نتایج تحقسقات خود و فراهم کردن چارچوب جهت امکان سرمایه گذاری در بخش تحقیقات کاربردی بخشی از اهداف ۱۵ گانه این آیین نامه است.

 

در تهیه و تدوین این آیین نامه اسناد بالادستی زیادی از جمله سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴، سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی مقام معظم رهبری، نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع سلامت، قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب سال ۱۳۶۴ و قانون تشکیلات و وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب سال ۱۳۶۷ مورد بررسی و استفاده قرار گرفته است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :