قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی از انتقال تمام بیماران خبر داد.

به گزارش کیاپرس به نقل از فارس جلال ملکی گفت: بنا بر گزارشات اولیه این آتش‌سوزی بیشتر بر روی نمای ساختمان بیمارستان بوده است.

وی ادامه داد: ٨ ایستگاه آتش نشانی به محله حادثه اعزام شده و هنوز گزارشی از مصدومان و فوتی های احتمالی داده نشده است.

وی ادامه داد: هنوز نمی دانیم آتش سوزی از کدام بخش آغاز شده است و در اولین فرصت اطلاع رسانی می کنیم

رئیس بیمارستان گاندی: در حال تخلیه بیمارستان هستیم

رئیس بیمارستان گاندی در خصوص حریق گفت در ضلع شرقی بیمارستان آتش‌سوزی رخ داده است اما هنوز گزارشی از مصدومیت و آسیب به بیماران دریافت نکرده‌ایم.

جزییات آتش سوزی بیمارستان گاندی

اسماعیلی توکلی رییس سازمان اورژانس تهران درباره جزییات آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی گفت: ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس به بیمارستان گاندی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اورژانس استان تهران در محل حادثه حضور دارند گفت: جزییات حادثه اطلاع رسانی خواهد شد.

* ساختمان نریخته

قدرت الله محمدی رییس سازمان آتش نشانی به خبرنگار فارس گفت در حال عملیات هستیم نیروها مستقر شده است.
وی با بیان اینکه ساختمان نریخته است، گفت: هنوز تعداد مصدومان مشخص نیست و آتش نشانان به داخل ساختمان رفته اند.

* سرایت آتش به طبقات

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت حریق در نما بوده و به داخل برخی طبقات سرایت کرده است

* معاون خدمات شهری شهرداری: در حال تخلیه بیماران هستیم

حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران که در محل وقوع حادثه حضور داشت به خبرنگار فارس گفت ساختمان بغلی بیمارستان آتش گرفته و در حال تخلیه بیماران هستیم.

* پلیس: مردم از تجمع خودداری کنند

سرهنگ احسان مومنی معاون عملیات پلیس راهور دراین‌باره گفت: درپی وقوع حریق در بیمارستان گاندی عوامل پلیس راهور در معابر منتهی به این بیمارستان در خیابان گاندی و خیابان ولیعصر در محدوده توانیر اعزام و نسبت به مدیریت ترافیک اقدام کردند.
وی ادامه داد: محدودیت های ترافیکی در اطراف بیمارستان گاندی اجرا شده است و در همین راستا در مسیر جنوب به شمال خیابان ولیعصر از تقاطع بهشتی تا میدان ونک محدودیت تردد اجرا شدند. همچنین در مسیر شمال به جنوب خط ویژه اتوبوس بی‌آرتی از میدان ونک نیز محدودیت ایجاد شده است.
به گفته معاون عملیات پلیس راهور، در مسیر شمال به جنوب خیابان گاندی از خیابان دوم جنوبی نیز ممنوعیت تردد ایجاد شده و در مسیر جنوب به شمال خیابان گاندی از میدان آرژانتین هم ممنوعیت تردد اعمال شده است.

وی همچنین عنوان کرد: مردم از تردد غیرضروری و تجمع در اطراف محل حادثه(بیمارستان گاندی) و معابر پیرامونی آن خودداری کنند.

* تشکیل پرونده قضایی

در پی وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی، با دستور دادستان تهران، یکی از معاونین دادستان و بازپرس ویژه در محل حادثه حاضر شدند. به منظور بررسی حادثه پرونده قضایی تشکیل شد.

*انتقال ۸۵بیمار به بیمارستان‌های اطراف

حسین نظری معاون خدمات شهری لحظاتی پیش به خبرنگار فارس گفت از ١٠٠ بیماری که در بخش آتش گرفته بیمارستان بودند٨۵ نفر تخلیه شدند.
وی ادامه داد: آتش تقریبا کنترل شده ولی آماری از مصدومان نداریم.

انتقال بیماران بیمارستان گاندی

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر بیماران با اولویت بدحال و دارای وضعیت وخیم بیمارستان گاندی که دچار آتش‌سوزی شده است، در حال انتقال به سایر بیمارستان‌های شهر تهران هستند. هیچ‌کدام از افراد و بیماران این مرکز درمانی آسیب ندیدند. بیمارانی که دچار پایدار هستند در هتل مجاور بیمارستان گاندی اسکان داده می‌شوند تا انتقال آنها به بیمارستان‌های دیگر انجام شود.

* اورژانس: تصایر منتشر شده مربوط به بیماران ناشی از حادثه نیست

رئیس اورژانس استان تهران گفت: در مواردی افرادی که بر روی تخت در حال خروج از بیمارستان بوده و ممکن است تصاویر آن نیز منتشر شود، نه مصدوم این حادثه، بلکه بیماران این بیمارستان هستند که اورژانس نسبت به تخلیه و انتقال آنان اقدام کرده است.

* جلوگیری از سرایت آتش به بخش‌های مختلف

جلال ملکی در خصوص آخرین وضعیت حادثه (۲۰:۲۰) دقایقی پیش به فارس گفت: بخش مهمان پذیر هتل آتش گرفته بود و در حال حاضر اطفا شده است.
وی ادامه داد: از سرایت آتش به بخش‌های مختلف بیمارستان جلوگیری شده و بیماران تخلیه شدند.

* دستور معاون اول رئیس‌جمهور برای پشتیبانی لازم تمام دستگاه‌ها

معاون اول رئیس‌جمهور در گفتگوی تلفنی با وزیر کشور و استاندار تهران، ضمن پیگیری آخرین وضعیت آتش سوزی در بیمارستان گاندی تهران، بر آمادگی همه دستگاه های امدادی برای رسیدگی به حادثه مذکور تاکید کرد.

محمد مخبر در این تماس های تلفنی با احمد وحیدی و علیرضا فخاری، پشتیبانی لازم از دستگاه های امدادی و درمانی در پی آتش سوزی در بیمارستان گاندی تهران، را ضروری دانست و از مسئولان مربوطه خواست تا پایان عملیات مهار آتش سوزی و کمک رسانی به مجروحان و بیماران، حادثه مذکور را پیگیری کرده و تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت موجود به کار ببندند.

آمادگی کامل هلال احمر

بر اساس این گزارش، صادق محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: به دنبال وقوع حریق گسترده در بیمارستان گاندی تهران، سازمان امداد و نجات آمادگی کامل برای پشتیبانی امداد و نجات از این حادثه را داراست.
وی ادامه داد: پایگاه های هلال احمر استان تهران درحالت آماده باش کامل هستند و در صورت نیز امدادگران و تجهیزات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به محل اعزام و به‌کارگیری خواهد شد.

قدرت الله محمدی رییس سازمان آتش نشانی شهر تهران به خبرنگار فارس گفت تمامی بیماران منتقل شدند مردم نگران نباشند.
وی ادامه داد در حال اطفای ساختمان دچار حریق هستیم.
وی در پاسخ به این پرسش که حادثه فوتی داشته است، گفت: خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم.

* تمامی بیماران منتقل شدند

احمدی قیومی فرماندار تهران گفت:با تلاش نیروهای سازمان آتش نشانی شهر تهران آتش مهار و بیماران منتقل شدند.
وی ادامه داد نگرانی وجود ندارد و تمامی بیماران منتقل شدند

اشتراک این خبر در :