کیاپرس /رییس مرکز مدیریت بیماری‌ های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه موج آنفلوآنزا اواخر آذرماه فروکش می کند، گفت: این بیماری از ۶ هفته گذشته شدت بیشتری پیدا کرده و دو سوم بستری های ناشی از بیماری های تنفسی در مراکز درمانی را شامل می شود.

به گزارش کیاپرس از وبدا، دکتر شهنام عرشی در نشست خبری بهبود تغذیه کودکان، درخصوص آمار ابتلا به آنفلوآنزا گفت: بیماران بستری شده ناشی از آنفلوآنزا در مراکز درمانی عمدتا افراد بالای ۶۵ سال و افراد دارای نقص ایمنی بودند.

وی با بیان اینکه هنوز هم برای تزریق واکسن آنفلوآنزا فرصت هست و افراد واجد شرایط به تزریق آن اقدام کنند، گفت: عامل کمتر از یک سوم بیماران بستری ناشی از بیماری تنفسی در مراکز درمانی، کرونا است و این بیماری به خوبی در کشور کنترل شده است. نوع ایرانی واکسن کرونا در داروخانه‌ ها موجود است و افراد بر اساس نیاز و ضرورت می ‌توانند برای تهیه و تزریق اقدام کنند.
در اماکن عمومی ماسک استفاده کنید
دکتر عرشی با بیان اینکه ۲۰ درصد سرماخوردگی ‌ها، آنفلوآنزا تشخیص داده می‌ شود، تاکید کرد: نمونه ‌های ثابتی از موارد بیماری‌ های تنفسی جمع ‌آوری و در سایت مرکز مدیریت بیماری ‌های واگیر ثبت می ‌شود. افراد برای حفظ سلامت خود بهتر است در اماکن عمومی ماسک استفاده کنند، همچنین موارد بهداشتی را رعایت کنند.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: در تابستان امسال نیز افزایش موارد سرماخوردگی ( ۳۰ درصد) مربوط به کرونا بود و اکنون این میزان به پنج درصد رسیده است.

اشتراک این خبر در :