کیاپرس / همزمان با شانزدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران و با تامین زمین مورد نیاز، گام اول ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی در منطقه زیراب سوادکوه آغاز شد. ‎

 -استاندار مازندران  در شانزدهمین سفر شهرستانی‌اش که به مقصد سوادکوه در حال انجام است، کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در زیراب را به زمین زد و تاکید کرد که کل ظرفیت در نظر گرفته شده ساخت مسکن ملی در شهرستان سوادکوه باید با همکاری همه مسئولان مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: در شهرستان سوادکوه به دلیل کمبود زمین مقداری تاخیر برای آغاز مسکن ملی داشتیم. اما خوشبختانه چند قطعه زمین توسط راه و شهرسازی فراهم شد که ساخت مجتمع ۳۰ واحدی در یکی از این زمین‌ها آغاز شد. طبق آمارهای موجود در حال حاضر زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در سوادکوه تامین شده که در آینده نزدیک عملیات ساخت و ساز بقیه واحدها نیز آغاز می‌شود.

نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: در مجموع ۴۵۰ متقاضی نهضت ملی مسکن در سوادکوه داریم که برنامه این است همه ۴۵۰ متقاضی با تسهیلات مناسبی که بر تسهیلات قبلی اضافه شد بتوانند با این طرح صاحبخانه شوند.

استاندار مازندران با اشاره به فراهم بودن بهره‌مندی از تسهیلات نهضت ملی مسکن برای افراد متقاضی مسکن خودمالکی تصریح کرد: برای حمایت از مسکن خودمالکی و همچنین ظرفیتی که در مناطق بافت فرسوده شهرستان وجود دارد نیز برنامه‌ریزی کردیم. به همه عزیزانی که در بافت‌های فرسوده سکونت دارند و کسانی که خودمالکی را بر مجتمع‌های مسکونی ترجیح می‌دهند اطمینان می‌دهیم که دولت امتیازات خوبی برای این گروه نیز در نظر گرفته است.

حسینی‌پور اظهار کرد: زیباسازی و منظر شهرها برای ما اهمیت دارد و این بافت‌های فرسوده باید حتما نوسازی شود. در این زمینه همه امکانات را در اختیار گذاشتیم که اتفاق مد نظر بیفتد و انتظار داریم مسئولان سوادکوه نیز با جدیت برای نوسازی بافت فرسوده در شهرها و روستاها تلاش کنند.

وی تاکید کرد که حتی یک مورد از سهمیه‌ای که برای این شهرستان در نظر گرفته شده نباید از دست برود و همه ۴۵۰ سهمیه نهضت ملی مسکن در سوادکوه باید در اختیار مردم و افراد واجد شرایط قرار گیرد.

در طرح نهضت ملی مسکن مقرر شده سالانه یک میلیون مسکن ساخته شود که ۲۰۰ هزار واحد آن مربوط به روستاها بوده و ۸۰۰ هزار واحد دیگر در شهرها احداث خواهد شد. آمار ثبت‌نامی‌ها و استقبال مردم برای برخورداری از مزیت‌هایی این طرح هم به وضوح هدفگذاری درست دولت سیزدهم را نشان می‌دهد.

سهمیه مازندران در طرح نهضت ملی مسکن ساخت سالانه ۳۸ هزار واحد مسکونی و در مجموع چهار سال دولت سیزدهم ۱۵۲ هزار واحد خانه است.

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، امروز یکشنبه ۲۳ مهر در شانزدهمین سفر شهرستانی خود در راس هیئتی شامل معاونان استانداری، مدیران ستادی و استانی به شهرستان سوادکوه سفر کرد. استاندار مازندران و مدیران استان در این سفر از روستاهای محروم منطقه بازدید خواهند کرد.

در سفرهای شهرستانی استاندار مازندران، هر یک از مدیران با حضور در ۲ تا سه روستای شهرستان، مسایل و مشکلات مردم و روستاها را بررسی و شناسایی می‌کنند و برای جمع‌بندی و تصمیم‌سازی به منظور برون‌رفت از آن‌ها در جلسه شورای اداری با حضور استاندار ارائه می‌کنند تا مسائل در زمان‌های تعیین شده و با راهکارهای مصوب، حل و رفع شود.

مصوبات این جلسات به دستگاه‌های متولی ابلاغ و پیگیری‌های لازم برای اجرای آن با جدیت صورت خواهد گرفت. استاندار مازندران در این سفر همچنین با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و نخبگان دیدار خواهد کرد.

برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بازدید از عملیات اجرایی چند طرح عمرانی و واحد صنعتی از جمله دیگر برنامه‌های مقام‌ عالی دولت در استان‌ در سفر به سوادکوه است.

اشتراک این خبر در :