کیاپرس/ دکتر حمزه آقاپور کاظمی سرپرست اداره کل در برنامه رادیویی شبانه هنگام گفت: سازمان دامپزشکی کشور و به تبع آن اداره کل دامپزشکی استان مازندران با شعار از مزرعه تا سفره در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک انسان و دام، سلامت و امنیت غذایی پایدار نقش به سزایی دارد.

به گزارش  کیاپرس از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران دکتر حمزه آقاپور کاظمی سرپرست اداره کل در برنامه رادیویی شبانه هنگام به مناسبت هفته دامپزشکی از نقش دامپزشکان و کارکنان این مجموعه بزرگ در حفظ سلامتی جامعه کشور گفت: قطعأ فرآیند هایی که در حوزه دامپزشکی در سطح کشور و استان مازندران اتفاق می افتد یک فرایند وسیع، گسترده و پر از دغدغه برای همکاران ما می باشد.

وی ادامه داد:سازمان دامپزشکی کشور و به تبع آن اداره کل دامپزشکی استان مازندران با شعار از مزرعه تا سفره در راستای پیشگیری و کنترل بیماری های مشترک انسان و دام، سلامت و امنیت غذایی پایدار نقش به سزایی دارد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران گفت: نظارت و اقدامات بهداشتی در راستای کنترل بیماری حیوانات خانگی، اهلی، بومی و واحدهای صنعتی، زنبور عسل و آبزیان از زمان پرورش تا زمان مصرف صورت میگیرد که از جمله این اقدامات واکسیناسیون رایگان دام و طیور در مناطق بالادست و روستایی و با همکاری بخش خصوصی و همچنین برگزاری اردو های جهادی شامل ویزیت رایگان، سمپاشی دام واماکن آنها، خدمات درمانی رایگان و دوره های آموزشی می باشد.

آقاپور کاظمی اظهار کرد: با نظارت های بهداشتی بر کلیه اماکن عرضه و نگهداری دام، طیور، آبزیان و صدور مجوز پروانه های بهداشتی در ترخیص کالا و نهاده های دامی و همچنین نظارت شبانه روزی همکاران ما از ناوگان حمل ونقل و بازدید های ادواری از آنها این نوید را میدهیم تا سلامت و امنیت غذایی مردم از مزرعه تا سفره حفظ شود.

اشتراک این خبر در :