معاون درمان وزارت بهداشت از توزیع حدود ۴۰۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در کشور تا پایان مهر ماه خبر داد و گفت: مناطق محروم دراولویت قرار دارند.

به گزارش کیا پرس به نقل از وبدا، دکتر سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یکروزه به استان لرستان ضمن بازدید از مراکز درمانی خرم آباد و بروجرد، در مراسم افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد حضور یافت.

سفر به شهر خرم آباد و بازدید از مراکز درمانی

دکتر سعید کریمی ابتدا با حضور در شهر خرم آباد از مرکز درمانی آموزشی شهید رحیمی، مرکز ناباروری بیمارستان خیریه عسلی، مرکز رادیوتراپی باران، پروژه بزرگ بیمارستانی نیایش، بیمارستان مهر خرم آباد، مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر بازدید کرد و در این بازدیدها مسائلی از قبیل تامین تجهیزات، هتلینگ بیمارستانی، پروژه های توسعه و نوسازی بخش های بیمارستانی، پروژه ۵۱۵ تختخوابی بیمارستان نیایش، گسترش و ساخت بخش های جدید مرکز ناباروری بیمارستان خیریه عسلی، توسعه فضای بیمارستان مهر را مورد ارزیابی قرار داد.

همچنین، نحوه ارائه خدمات به بیماران در مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر و بیمارستان شهید رحیمی مورد بررسی و بازدید معاون وزیر بهداشت قرار گرفت.

سفر به شهر بروجرد و بازدید از مراکز درمانی

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه از مراکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) و شهید مصطفی چمران بروجرد بازدید کرد و سازه جدید، سی سی یو ۲، بخش های دیالیز، اورژانس اطفال و بخش های بستری را مورد ارزیابی قرار داد و به بررسی مسائل و نیازمندی ها این مراکز پرداخت.

افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی(ره) از دیگر برنامه های سفر دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت بود. این دستگاه از فناوری ۱۶ اسلایس بهره می برد و برای نصب و راه اندازی آن هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان صرف شده است.

حضور در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان

نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در این نشست که با حضور اعضا هیات رئیسه دانشگاه برگزار شد، دکتر بهرام دلفان رییس دانشگاه به تشریح عملکرد به ارائه گزارش از فعالیت های بهداشتی، درمانی، آموزشی تحقیقاتی، پژوهشی و عمرانی دانشگاه پرداخت.

دکتر دلفان تلاش در اجرای فعالیت های عمرانی دانشگاه در ساخت پروژه ها و تامین تجهیزات و توسعه و پیشرفت پروژه ها را مثبت دانست و برحمایت از تامین منابع مناسب برای استمرار اجرای برنامه ها و ایجاد بسترهای مناسب درمانی و بهداشتی در استان لرستان تاکید کرد.

دکتر کریمی با تقدیر از تلاش های موفقیت آمیز دانشگاه علوم پزشکی لرستان طی دوسال اخیر، گفت: دکتر بهرام دلفان رئیس دانشگاه با سخت کوشی در بهداشت و درمان استان تحول عظیمی را ایجاد کرده است که با پیگیری ‌هایی که شاهد آن بوده ایم، ابر پروژه بیمارستان نیایش در طی یکسال اخیر دوبرابر رشد داشته است و امروز به مرز ۶۰ درصد فیزیکی رسیده است که با این روند امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از این ابر پروژه درمانی کشور باشیم .

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: از جهت آمار تخت های بیمارستانی استان نسبت به گذشته از میانگین کشوری عقب تر بود که با پیگیری ‌های دولت سیزدهم ۱۱۰۰تخت بیمارستانی در حال ساخت است و این استان از نظر سرانه تخت فاصله خود را با میانگین کشوری کم خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تمام بیمارستان‌های استان دارای سی تی اسکن هستند و خوشبختانه ام آر آی در دسترس بیماران استان قرار دارد و اگر جایی نیاز باشد بازهم در حوزه تجهیزات سنگین و امکانات درمانی مانند آنژیوگرافی های قلبی و شتاب دهنده دانشگاه را یاری خواهیم داد.

معاون وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: امروز خرسندیم که خدمت رسانی در بهداشت و درمان استان در سطح بسیار خوبی در جریان است و همه پزشکان و پرستاران و کادر درمان با انگیزه در حال انجام وظیفه می باشند.

وی در ادامه سخنانش در مورد تامین نیروهای پزشکی تخصصی و فوق تخصصی بیان داشت: تا پایان مهر امسال بنا داریم که حدود ۴۰۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در کشور توزیع کنیم که مناطق محروم در اولویت قرار دارند و سهمیه هر دانشگاه تا آخر ماه مهر مشخص خواهد شد.

وی افزود: مرکز ناباروری عسلیان در سطح۳ و مرکز ناباروری بروجرد در سطح ۲ به مرز رشد فیزیکی ۸۰ درصدی رسیده اند و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این مراکز خواهیم بود.

دکتر کریمی گفت: در گذشته بیماران بستری ناباروری تحت پوشش بیمه ای نبودند، اما در دولت سیزدهم ۹۰درصد تحت پوشش قرار گرفته اند و بیماران سرپایی نشان دار نیز به همین میزان تحت پوشش قرار دارند .

#پزشکان_متخصص_مناطق_محروم #توزیع_پزشکان_تخصصی_در_ایران #قانون_جوان_جمعیت_و_توزیع_پزشکان

#قانون_جوان_جمعیت, #حمایت_از_خانواده, #سلامت_کشور, #آموزش_پزشکی, #توزیع_منابع

اشتراک این خبر در :