وزیر بهداشت از آغاز احداث مرکز تولید واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس در مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتو پاستور خبر داد.
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران از آغاز احداث مرکز تولید واکسن‌های پنوموکوک و روتاویروس در مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتو پاستور در دولت سیزدهم خبر داد که کشور را از واردات این واکسن‌ها بی‌نیاز می‌کند.

او با بیان این مطلب گفت: این دو واکسن وارداتی بودند که با بهره برداری از این مرکز به زودی از واردات این واکسن‌ها بی نیاز خواهیم شد.

وزیر بهداشت با بیان این که ساخت این مرکز از سال گذشته در مجتمع تولیدی، تحقیقاتی انستیتو پاستور آغاز شد، اظهار داشت: کار احداث این مرکز تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم تا سال آینده شاهد بهره برداری از آن باشیم؛ زیرا واکسن یک محصول راهبردی است و باید در تولیدات آن خودکفا باشیم.

عین اللهی در خصوص پروژه ساختمان در دست احداث سلمان فارسی در این مجتمع نیز گفت: کار ساخت پروژه سلمان فارسی که علاوه بر یک مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دارای بخش‌های اداری نیز خواهد بود؛ در ۴ بلوک و ۲۴ هزار متر مربع از سال ۹۶ شروع شده و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

عین اللهی افزود: برای تکمیل و تجهیز این پروژه که پس از اتمام، میزبان بخش زیادی از کادر تخصصی، اداری انستیتو پاستور خواهد بود به ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وزیر بهداشت در پایان از تلاش‌های انجام شده در انستیتو پاستور به ویژه در زمینه تکمیل این دو پروژه مهم قدردانی کرد.

اشتراک این خبر در :