کیاپرس /در پی سفر هیئتی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به کره جنوبی، دانشگاه همکاری خود را با موسسه kfri به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی سلامت غذا در دنیا، در قالب یک تفاهم‌نامه آغاز کرد.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی به تشریح جزئیات سفرهیئتی از دانشگاه به کره جنوبی پرداخت و گفت: در این سفر با مسئولان موسسه kfri که یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی سلامت غذا در دنیاست، دیدار داشتیم.

وی با اشاره به اینکه این موسسه یکی از معتبرترین، مراکز تحقیقاتی است که در حوزه ایمنی غذا فعالیت می‌کند که محبوبیت جهانی دارد از انعقاد تفاهم نامه‌ای برای همکاری‌های مشترک با این موسسه خبر داد.

وی به دستاوردهای ممتاز این تفاهم‌ نامه مشترک اشاره کرد و ادامه داد: در قالب امضای این تفاهم‌ نامه، دانش فنی، تکنولوژی و امکانات زیرساختی دو کشور در حوزه تامین امنیت غذا به اشتراک گذاشته خواهد شد.

دکتر زالی با اشاره به اینکه این اولین و جامع‌ترین تفاهم‌ نامه‌ای است که ایران در زمینه غذا با کره منعقد می‌کند، اهمیت و دستاوردهای دیپلماسی انعقاد این تفاهم نامه را یادآور شد.

رییس دانشگاه با بیان اینکه سفیر جمهوری اسلامی در کره جنوبی در تمام مراحل امضای این تفاهم نامه، هیئت ایرانی اعزامی از دانشگاه را همراهی کرد، گفت: امضای این تفاهم‌ نامه برای ایران بسیار کلیدی تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه درروند امضای این تفاهم‌ نامه، ظرفیت‌ها، پیشرفت‌های اخیر و نقش مرکز تحقیقات سلامت غذا دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه تامین امنیت غذا کشور توضیح داده شد ادامه داد: این تفاهم‌ نامه در فضای دوستانه و کاملا دیپلماتیک امضا شد، دو ماه دیگر دانشگاه میزبان هیئت کره‌ای می‌شود.

به گفته دکتر زالی بر اساس مفاد این تفاهم‌ نامه مقرر شد کمیته مشترکی ایجاد شود و به پیشنهاد هیئت ایرانی برای رسیدن به عملیات اجرایی تقریبا دو ماه بعد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی میزبان هیئت کره‌ای باشد.

دکتر زالی به تجهیزات موسسه kfri اشاره کرد و افزود: ساخت و اختراع بیوسنسورها در مواد غذایی با هدف آنالیز و شناخت تقلبات مواد غذایی تنها گوشه‌ای از توانمندی‎های این موسسه است.

اشتراک این خبر در :