کیاپرس / مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: طی چهار ماهه امسال ۳۷ مصدوم ناشی از گازگرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به پزشکی قانونی مراجعه کردندکه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشت.
به گزارش  کیاپرس از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ، علی عباسی با بیان اینکه که از این موارد ۲۷ نفر مرد و مابقی زن هستند، افزود: خطر گاز گرفتن سگ بسیار جدی می باشد و بهتر است که اگر این اتفاق برای شما پیش آمد، حتما به پزشک مراجعه کنید. به عنوان مثال اگر سگ ناحیه‌ای از بدن شما را گاز گرفته باشد و بر اثر آن شکاف و یا بریدگی عمیقی ایجاد شده باشد باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.
ساری و رامسر بیشترین گاز گرفتگی
مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان بیشترین آمار گاز گرفتگی سگ مربوط به شهرستان‌های ساری و رامسر هر کدام با ۶ نفر و کمترین آن مربوط به شهرستان‌های بابلسر ، بهشهر ، جویبار ، محمود آباد ، فریدونکنار و نکا هر کدام با یک مورد گزارش شده است.

گفتنی است در سال گذشته (هزار و چهارصد ویک ) ۱۰۴ نفر مصدوم ناشی از گاز گرفتگی سگ برای بررسی صدمات و جراحات به پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۷۹ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

 

اشتراک این خبر در :