کیاپرس /سخنگوی وزارت بهداشت از آماده‌ باش مراکز درمانی و بیمارستان‌ های سراسر کشور برای روزهای گرم پیش رو، با وجود تعطیلی سه روز پایانی هفته، خبر داد.

به گزارش وبدا، پدرام پاک ‌آیین با اعلام این مطلب، تاکید کرد: با وجود تعطیلی چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل گرمای هوا و مخاطرات آن بر سلامت، به همه مراکز درمانی برای پذیرش بیماران به ویژه بیماران اورژانس و گرمازده آماده ‌باش داده شده و همه مراکز در این ایام آماده ‌باش هستند.

وی با اشاره به نوسانات دما در روزهای اخیر و تجربه گرمای بی ‌سابقه در اغلب نقاط کشور، پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو روز پایانی هفته به جهت کاهش عوارض ناشی از گرما بر سلامت را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیشنهاد وزارت بهداشت از این جهت بود که دمای بالا بدن انسان را در حالت آسیب ‌پذیر قرار می ‌دهد و در این میان گروه ‌های پرخطر از جمله بیماران، سالمندان، کودکان و مادران باردار از جمله آسیب ‌پذیرترین گروه‌ ها هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به اقدام دولت برای تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، توصیه اکید ما آن است که مردم در روزهای بسیار گرم پیش رو از قرار گرفتن در معرض فضای باز و هوای گرم خودداری کنند و در صورت ضرورت به خروج از منزل نیز تا حد امکان از ساعات ۱۰ تا ۱۶ از منزل خارج نشوند.

تاکید بر نوشیدن کافی آب و مایعات

پاک آیین ضمن تاکید بر نوشیدن کافی آب و مایعات و همچنین قرار گرفتن در مکان‌ های خنک برای پیشگیری از گرمازدگی، از مردم خواست در صورت بروز علائم شدید گرمازدگی به اورژانس مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند.

اشتراک این خبر در :