رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: دستگاه اسپکت سی تی برای مرکز پزشکی هسته‌ای کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار با تعرفه دولتی تامین شده است.
سیدحسین صفوی، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران همگام و همسو با اهداف وزارت بهداشت در توزیع عادلانه خدمات سلامت در سطح کشور بر اساس نیازسنجی اعلامی از سوی حوزه‌های تخصصی وزارت بهداشت نسبت به تامین تجهیزات مورد نیاز برای تجهیز و راه‌اندازی مراکز درمانی جدید اقدامات موثری را انجام داده است.

وی افزود: در این راستا دستگاه اسپکت سی تی برای مرکز پزشکی هسته‌ای کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار با تعرفه دولتی تامین شده است.

وی ادامه داد: تصویربرداری به وسیله دستگاه اسپکت سی تی روشی غیرتهاجمی بوده و به منظور تشخیص طیف وسیعی از بیماری‌ها نظیر گرفتگی‌های عروق کرونری قلب، بیماری‌های استخوانی خوش خیم و بدخیم، امبولی ریه، اختلالات غدد تیروئید و پاراتیروئید، اختلال عملکرد کلیه‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی بیان کرد: این مرکز با ۴۰۰ متر مربع زیربنا در بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج بنا شده است با مجهز شدن به این دستگاه پیشرفته و روزآمد، سبب شده تا بیماران نیازمند خدمات پزشکی هسته‌ای از عزیمت به استان‌های دیگر بی نیاز شوند.
صفوی گفت: پزشکی هسته‌ای شاخه‌ای از علوم پزشکی است که با استفاده از رادیودارو‌ها در تشخیص و درمان برخی بیماری‌ها از جمله تشخیص زودهنگام سرطان، بیماری‌های قلب، بیماری‌های استخوان و بیماری‌های کلیه کاربرد دارد.

اشتراک این خبر در :