پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

کیاپرس : رییس سازمان اورژانس کشور گفت: طی ١۵ روز گذشته، تعداد ۵۴۴ بیمار قلبی در طرح ٢۴٧ و ٣۶١ بیمار دچار عارضه مغزی در طرح ٧٢۴ نیز به مراکز درمانی منتقل شده اند.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند، از کاهش مرگ و میر و آسیب های حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته خبر داد و درخصوص خدمات ارائه شده توسط اورژانس از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی تا دهم فروردین ٩٨، اظهار کرد: در طرح سلامت نوروز ٩٨ نسبت به مدت مشابه سال نوروز ٩٧، ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی، ٣٨ درصد رشد داشته است.

وی گفت: همچنین، طی ١۵ روز گذشته، تعداد ٢٩۶١٩ ماموریت ترافیکی در سطح کشور انجام شده است.

دکتر کولیوند از اعزام ۸۲۴۵۸ نفر مصدوم و بیمار به مراکز درمانی توسط آمبولانس های زمینی و هوایی خبر داد و گفت: تعداد ۹۸۱۳۶ نفر مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شده و در این مدت، تعداد ۲۲۶۵۹ نفر به ایستگاه های سلامت نوروزی در سطح کشور مراجعه کرده اند.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه در این مدت، ۱۴۶ ماموریت توسط اورژانس هوایی انجام شده است، تصریح کرد: تعداد ۵۴۴ بیمار قلبی در طرح ۲۴۷ و ۳۶۱ بیمار دچار عارضه مغزی در طرح ۷۲۴ نیز به مراکز درمانی منتقل شده اند. وی از مراجعه بیش از ۲ میلیون نفر به اورژانس مراکز درمانی سراسر کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: همچنین، خدمات سلامت در کمپ های موقت و اسکان موقت مردم در مناطق سیل زده را با تمام توان ادامه داده و برای این منظور، نیروی انسانی کافی در نظر گرفته ایم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :