پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

در اورژانس تختی برای بستری بیمار وجود نداشته است و پزشک با قرار دادن تخت اضافه در حال ویزیت بیمار بوده که مورد فحاشی و ضرب و شتم همراهان بیمار قرار می‌گیرد و بعدازآنکه پزشک روی زمین می‌افتد همراهان با لگد به جان او می‌افتند. این روزها انگار بی‌قانونی و خشونت‌گرایی به‌تدریج به فرهنگ عمومی تبدیل‌شده و مردم به‌جای حل مشکلات خود از راه‌های قانونی، به‌زور متوسل می‌شوند، نمونه آن‌هم اتفاقی است که در بیمارستان روحانی بابل افتاده است.
دکتر علیزاده، متخصص داخلی که این حادثه برایش اتفاق افتاده بود گفت: «ترجیح می‌دهم درباره این موضوع صحبتی نکنم و اجازه بدهم که خود دادگاه بررسی‌های لازم را انجام دهد و نتیجه را اعلام کند.»

وقتی از این متخصص داخلی ‌پرسیدیم که مگر این حادثه برای شما اتفاق نیفتاده است پس شما می‌توانید جریان را تعریف کنید می‌گوید: «برخی از دوستان و همکاران بنده لطف داشته‌اند و ماجرا را رسانه‌ای کرده‌اند. البته این برخلاف میل من بوده است. به نظر من سروصدای زیادی کمکی به حل ماجرا نمی‌کند. ترجیح می‌دهم که دادگاه روند خود را پیش ببرد و از حاشیه پیشگیری می‌کنم.»

او ادامه می‌دهد: «ممکن است شلوغ کردن بازخورد خوبی نداشته باشد. همان‌طور که می‌دانید این روزها ما پزشک‌ها زیاد مورد لطف مردم نبوده‌ایم و ‌چنین رفتارهایی ممکن است شرایط را برای جامعه پزشکی بدتر کند.»

به گفته علیزاده در رسانه‌هایی که این خبر منتشرشده بود مردم پیام‌های خوبی نگذاشته بودند. آن‌ها توهین کرده‌اند «و حتی برخی حق من دانسته‌اند که این اتفاق برایم بیفتد.»
این متخصص داخلی در پایان گفت: «ترجیح می‌دهم سکوت کنم و اجازه بدهم دادگاه مسئله را حل کند.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با تائید این خبر گفت: «متاسفانه دکتر علیزاده پزشک اورژانس که در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل مشغول خدمتگزاری بوده، مورد هتاکی از سوی همراهان بیمار قرارگرفته و ۲ تن از آن‌ها به او حمله کرده‌اند.»

سید مظفر ربیعی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مشغول بررسی حادثه است، درباره تدابیر اندیشیده شده در مورد سلامت جان کادر درمان ادامه داد: «حراست و حفاظت بیمارستان در این خصوص فعال‌اند، ولی با همه مباحثی که اتفاق می‌افتد و لایه‌های مختلف حفاظتی که در بیمارستان وجود دارد، متاسفانه شاهد چنین مواردی نه‌تنها در ایران بلکه در سایر نقاط دنیا هم هستیم.»

ربیعی با تاکید بر اینکه باید لایه‌های امنیتی خود را درباره پزشکان و کادر درمان بیشتر کنیم، خاطرنشان کرد: «اما نمی‌خواهیم زیاد فضای بیمارستان را امنیتی کنیم.»

او در مورد علت خشم همراهان بیمار از پزشک اورژانس گفت: «بررسی‌ها در این زمینه در جریان است، اما توجه داشته باشید بیمار اندکی منتظر بشود، عصبی می‌شود و از سوی دیگر اورژانس‌های بابل به‌خصوص اورژانس بیمارستان آیت‌الله روحانی به دلیل اینکه یک بیمارستان فوق تخصصی است در زمره اورژانس‌های شلوغ قرار دارد.»

ربیعی ادامه داد: «موارد این‌چنینی بیمار را مکدر می‌کند و متاسفانه فرهنگ درستی درزمینه برخورد با این موارد هم وجود ندارد و شاهد رفتار نامناسب از سوی بیمار یا همراهان وی هستیم که حتما با آن‌ها برخورد قاطع خواهد شد.»

او همچنین گفت: «ممکن است که پزشکان ما هم رفتار نامناسب داشته باشند، اما باید در این امر فرهنگ‌سازی شود که اگر بیماری از رفتار پزشک یا درمان او شکایت داشت، به مسئولین امر شکایت کند تا برخورد قانونی با آن شخص صورت گیرد.»

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :