پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس :حتی با گذشت شش ماه از زمان شیوع کرونا هنوز موارد بسیاری وجود دارند که درباره این بیماری نمی‌دانیم و به مرور زمان متوجه آن‌ها خواهیم شد. اما برخی علامت‌های پایدار وجود دارند که باید جدی گرفته شوند.

حتی با گذشت شش ماه از زمان شیوع کرونا هنوز موارد بسیاری وجود دارند که درباره این بیماری نمی‌دانیم و به مرور زمان متوجه آن‌ها خواهیم شد. اما برخی علامت‌های پایدار وجود دارند که باید جدی گرفته شوند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، شاید اغراق نباشد اگر بگوییم ویروس کرونا به معنای واقعی کلمه می‌تواند بدن شما را از سر تا انگشتان پا تحت تأثیر قرار دهد. لازم به ذکر نیست، بسیاری از علائم شایع اغلب از مواردی که توسط سایر بیماری‌ها مانند آنفولانزا، سرماخوردگی یا حتی آلرژی ایجاد می‌شود قابل تشخیص نیست

بویایی

از دست دادن قدرت چشایی و بویایی
از بین رفتن حس چشایی یا بویایی یک علامت شناخته شده اولیه کرونا و همچنین یکی از رایج‌ترین آن‌ها بود. براساس یک مطالعه که در Annals of Medicine منتشر شده است، ۸۷ درصد از بیماران مبتلا به کرونا گزارش داده اند در چشایی و بویایی خود مشکلاتی دارند.

سرفه خشک

سرفه خشک
سرفه یک علامت تقریباً شایع برای بسیاری از بیماری‌ها، یا حتی نتیجه آلرژی یا تغییرات آب و هوا است. با این وجود، اگر به طور مداوم سرفه می‌کنید ممکن است لازم باشد آزمایش کرونا را انجام دهید. زیرا به گفته متخصصان دانشگاه هاروارد، سرفه خشک یکی از شایع‌ترین علائم ویروس کرونا است.

خستگی

خستگی
اگر متوجه شده اید که اخیرا تمام مدت احساس خستگی می‌کنید و نمی‌توانید کار‌های خود را به پایان برسانید، می‌توانید با انجام با آزمایش کرونا این موضوع را تشخیص دهید که خستگی مزمن شما چه علتی دارد. گرچه گاهی خستگی مزمن ریشه در کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن دارد، اما می‌توانید با آزمایش کرونا تا حد زیادی آرامش خاطر پیدا کنید.

تب

تب
محققان دانشگاه کمبریج دریافتند که بیش از نیمی از بیماران (۵۵ درصد) گزارش داده اند که تب دارند. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، اگر احساس می‌کنید ممکن است دمای بدن شما بالاتر از حد نرمال باشد، دمای بدن خود را ثبت کرده و علائم جانبی را نیز بررسی کنید.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :