عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با تاکید بر اینکه جراح زیبایی یک حرفه و تخصص است، گفت: درصد بالایی از مطالب فضای مجازی در مورد جراحی زیبایی فریبنده است.

دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی در حاشیه برگزاری سومین کنگره بین المللی بزرگان جراحان زیبایی و پلاستیک در مرکز همایش‌های هتل اسپیناس در جمع خبرنگاران افزود: بخش های آموزشی جراحان زیبایی و پلاستیک در دانشگاهای علوم پزشکی داریم، این جراحان بازوی های مشاوره ای وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و پزشکی قانونی هستند. با توجه به افزایش فعالیت پزشک نماها، نظارت معاونت های درمان وزارت بهداشت بر مطب ها، کلینیک ها و بیمارستانها در حوزه جراحی زیبایی بایستی تشدید شود . برخی این اعمال توسط افراد غیر حرفه ای در مراکز غیرمجاز از جمله مراکز مشاوره زیبایی غیر مجاز انجام می شود که خطرات زیادی برای مردم دارد.

وی تصریح کرد: مردم برای انجام اعمال جراحی توسط پزشک مربوطه اطلاعات لازم درباره پزشک را حتما از سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران دریافت نمایند .

کلانتر هرمزی تصریح کرد: وقت فراوانی از جراحان پلاستیک صرف ترمیم عوارض عمل هایی می شود که به دست افراد غیر متخصص و پزشک نما ها انجام می شود .

وی تاکید کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که بعضی از اقدامات جراحی و زیبایی در اماکن غیر مجاز و فاقد هر گونه استاندارد های بهداشتی حتی در منازل و زیر زمین ها انجام می‌شود.

کلانتر هرمزی هشدار داد: مردم برای انجام اعمال زیبایی فریب تبلیغات در خصوص انجام این امور با هزینه های پایین نخورند.

ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا

وی تصریح کرد: کشور ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا در حوزه جراحی زیبایی و پلاستیک می باشد، علی رغم همه محدودیت هایی که در دنیا از لحاظ پذیرش و چاپ مقاله و اخذ ویزا برای ما وجود دارد ، جراحان پلاستیک ایرانی به روش های مختلف توانمندی های خود را در دنیا نشان داده اند.

خودکفایی ایران در انجام اعمال جراحی پلاستیک

وی اظهار داشت: با توجه به توامندی های جراحان پلاستیک ایران در حال حال حاضر متقاضیان انجام جراحی پلاستیک جز به دلایل شخصی نیازی سفر به کشور های خارجی برای انجام این اعمال ندارند.

سید نجات حسینی نایب رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران نیز در ادامه گفت: تعداد قابل توجهی از جراحان برتر دنیا در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی ایرانی هستند و کشورمان در این زمینه جزو کشورهای مطرح دنیا است.

وی اظهار داشت: بخشی بزرگی از معضلات جراحان پلاستیک رسیدگی به عوارض مربوط به ترمیم عوارض جراحی هایی است که توسط غیر پزشکان و افراد فاقد تخصص کافی انجام شده است .

دکتر صابری دبیر انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران نیز گفت : بیش از ۴۳۰ نفر عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران داریم که در مناطق دور و نزدیک کشور در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند .

وی افزود: بسیاری از اعمال جراحی زیبایی که در حال حاضر انجام می‌ شود فاقد ضرورت بوده و از متقاضیان می‌خواهیم برای انجام این اعمال بدون عجله و با مشورت کافی با متخصصین مربوطه تصمیم گیری نمایند

وی با بیان اینکه اکنون مشکل اصلی ما وجود پزشک نماها است ، تصریح کرد: بسیاری از مراجعه کنندگان اطلاعات کافی درمورد نوع عمل جراحی و روش آن و مزایا و عوارض آن ندارند و لازم است در این خصوص راهنمایی کامل بشوند.

محمد رضا قاضی سعیدی دبیر علمی کنگره نیز گفت: رشته جراحی پلاستیک شامل ناهنجاریهای همراه تولد، جراحی دست و میکروسکوپی ، جراحی فک و صورت، سوختگی و جراحی ترمیمی و زیبایی است.

اشتراک این خبر در :