کیاپرس /نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استاد دانشگاه گفت: با احتمال زیاد لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد.

به گزارش کیاپرس، دکتر نجات حسینی افزود : به طور کلی به عموم مردم اگاهی بدهیم که جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی تنها کسانی هستند که بصورت قانونی می توانند انواع جراحی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام دهند چرا که در دوره ۳ ساله این اموزش هارا دیده اند و هر کسی نمی تواند بدون داشتن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک این اعمال را انجام دهد .

دکتر سید نجات حسینی بیان کرد : متاسفانه اخیرا مشاهده شده که برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین ها و …. به وسیله تبلیغات فریبنده و عکسهای برهنه و پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن و غیره را با همکاری مراکز جراحی انجام می دهند که به دلیل اینکه در این حوزه آموزش و دوره لازم را ندیده اند ، بیمار دچار عوارض مختلف شدید شده که حتی منجر به مرگ فرد می شود .

وی ادامه داد : برخی افراد غیرفوق تخصص که با اصول علمى لیپوساکشن آشنا نیستند ، این عمل های مهم را حتی در مطب ها یا مکان های زیرزمینی بدون امکانات انجام می دهند که به گونه ای بازی باسلامت و جان مردم است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی متذکر شد : ازجمله مهمترین عوارضی که طی انجام عمل لیپوساکشن توسط فرد غیر فوق تخصص انجام شده گزارش شده می توان به بروز نکروز ، آمبولی چربی ،آمبولی لخته خون ، کم خونی ، صدمه احشا داخل شکمی ، عفونت و ابسه محل تزریق چربی ، اغما رفتن و حتی در برخی موارد فوت بیمار را اشاره کرد .

دکتر نجات حسینی مطرح کرد : علت بروز عوارض عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص را در اغلب موارد می توان ساعات طولانی بیهوشی، صدمه به کبد و طحال و احشا شکمی و کشیدن چربی بیش از حد در یک مرحله اشاره کرد .

نائب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عنوان کرد : متاسفانه در شهریورامسال ۳ مورد فوتی به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص و چهار مورد نیز در تیر و خرداد امسال گزارش کرد .
وی افزود : حدود ۱۴ بیمار در طی یک سال نیز به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص ، دچار پارگی داخل احشاء ای شده اند که می تواند بسیار مشکل ساز باشد .

وی افرود: متاسفانه به دلیل عدم توجه مردم و سهل انگاری در انتخاب محل و افراد واجد شرایط لازم برای انجام جراحی زیبایی باید افداماتی انجام بدهیم تا در اینده این موارد رخ ندهد. از مسئولین محترم تقاضای پیگیری و رسیدگی فوری داریم .
دکتر حسینی در پایان گفت : مثلث : دلال -بلاگر و تکنسین و مراکز جراحی متخلف عامل گسترش اعمال جراحی زیبایی بی رویه و لیپو ساکشن های غیر صروری می باشند.

لذا توصیه ما به همه مردم اینست که با امکانات فراوانی که در کشور داریم انجام این اعمال توسط افراد فوق تخصص صورت گیرد و مردم شریف از طریق سایت نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک از انتخاب درست پزشک معالج خود مطمین بشوند .

اشتراک این خبر در :