کیاپرس /عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: افرادی که ساعات طولانی از وسایل دیجیتال استفاده می کنند نیز در معرض آسیب چشم قرار دارند بنابراین باید قانون هر ٢۰ دقیقه توجه به سیستم  ٢۰ ثانیه  را به ٢۰ فوتی یعنی ۶ متری خود نگاه کنند تا بینایی آنها محدود نشود.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر علیرضا اسلامپور بیان کرد: پلک زدن ارادی نیز در حفظ سلامت چشم هنگام کار با کامپیوتر اهمیت دارد علاوه براین صفحه نمایش باید در فاصله ۵۰ تا ٧۰ سانتی متری از چشم باشد و تصویر با محیط هماهنگ باشد و محیط نور باید مناسب باشد تا چشم آسیب کمتری ببیند.

وی اظهار کرد: ١۰ مورد آسیب چشمی در محیط کار احتمال وقوع دارد که استفاده از عینک محافظ از ٩ مورد آن جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از عینک برای افراد عیوب انکساری تا  ٢۰ درصد می تواند میانگین کاری را افزایش دهد، خاطر نشان کرد: درمان آب مروارید نیز به میزان ۴۶ درصد موجب بهبود زندگی و افزایش راندمان کاری می شود. 

وی تأکید کرد: استفاده از عینک محافظ چشم از اهمیت بالایی در برخی مشاغل برخوردار است و می تواند موجب کاهش آسیب های چشمی و جلوگیری از نابینایی افراد شود, آسیب چشمی می تواند موجب از دست رفتن بینایی افراد شود.

 دکتر اسلامپور با تأکید براینکه افرادی که در محیط های صنعتی کار می کنند باید مراقب چشمان خود باشند، اظهار کرد: عینک محافظ باید کیفیت مناسب داشته باشد و جلوی آسیب اجسامی که از محیط اطراف وارد می شود را بگیرد .

اشتراک این خبر در :