کیامرس /دبیر بورد چشم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه کشورمان در درمان بیماری‌های چشمی و پیوند خودکفا بوده و هیچ بیماری به خارج اعزام نمی شود، گفت: ۸۰ درصد موارد نابینایی با تشخیص و درمان به موقع قابل درمان است.

به گزارش کیاپرس از خبرگزاری ایرنا،محمود جباروند افزود: ایران از نظر وضعیت تحقیقات و پژوهش در حوزه چشم پزشکی با کشورهای پیشرفته برابر است و به دلیل گستردگی و کیفیت بالای ارائه خدمات و درمان چشم پزشکی هیچ بیماری به خارج اعزام نمی‌شود و حتی بیماران زیادی از کشورهای مختلف به خصوص همسایه برای درمان به ما مراجعه می‌کنند.

سطح دانش و تجهیزات چشم پزشکی ایران از نظر جراحی و آموزش علمی با دنیا برابری می‌کند

وی با بیان اینکه ما قطب چشم پزشکی در خاورمیانه هستیم، اظهار داشت: سطح دانش و تجهیزات چشم پزشکی کشور از نظر جراحی و آموزش علمی با دنیا برابری می‌کند و به دلیل اینکه خدمات درمانی این حوزه در کشور ارزان‌تر از سایر کشورهاست و به دلیل تجهیزات مدرن و مهارت زیاد پزشکان ما، بیماران خارجی تمایل دارند در ایران جراحی انجام دهند.

رئیس جامعه چشم پزشکی ایران، تولید قرنیه مصنوعی را از دستاوردهای کشور تولید قرنیه مصنوعی برشمرد و اضافه کرد: پیوند از طریق قرنیه مصنوعی برای بیمارانی انجام می شود که نمی‌توانند از بافت انسانی و سلول‌های بنیادی پیوند بگیرند و تاکنون جراحی در این زمینه موفقیت‌آمیز بوده و بینایی خود را بدست آورده‌اند.

جباروند با اشاره به فعایت ۲ هزار و ۵۰۰ چشم پزشک در کشور، اظهار داشت: در زمینه کاربرد سلول‌های بنیادی، پیشرفت‌های چشمگیر در کشور حاصل شده و اکنون در بین دانش‌آموختگان ایرانی، افرادی توانمند و باهوش هستند که قادرند تحقیقات کاربردی سطح بالا را انجام داده و مدیریت کنند. ایجاد تیم‌های تحقیقاتی و گسترش این پژوهش‌ها در سطوح کاربردی و عملیاتی که نیازهای کشور را رفع کند نیاز به حمایت مالی و معنوی دارد

اشتراک این خبر در :