کیاپرس /دومین کنگره بین المللی تغذیه، مطالعات علوم پایه تا تحقیقات بالینی با محورهای تغذیه بالینی، تغذیه ورزشی، تغذیه سلولی مولکولی، تغذیه جامعه، بهداشت و ایمنی مواد غذایی با رویکرد مسئله محور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز بین المللی یونسکو علوم پایه پزشکی و تغذیه انسانی و با همکاری باشگاه غذا و خوراک شناسی کمیسیون ملی یونسکو ایران برگزار می شود.

دبیر علمی این کنگره و استاد گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در این کنگره بین المللی که طی روزهای ١٢ الی ١۴ مهر ماه برگزار می شود، دانشمندان برتر از انجمن های بین المللی UNESCO، IUBMB ، IFCC، مسئولین ارشد سازمان بهداشت جهانی در زمینه تغذیه، سخنرانان خارجی، اساتید، پزشکان، صاحب نظران داخلی و همچنین برندگان جایزه نوبل در حیطه های مختلف علم تغذیه، حضور خواهند داشت.

دکتر مجید غیور مبرهن با بیان اینکه ٣۰ کارگاه آموزشی و ٢٧ سمپوزیوم علمی در در این کنگره برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد: در این کنگره برندگان جایزه نوبل،نمایندگان یونسکو، کمیسیون ملی یونسکو ،سازمان بهداشت جهانی ،یونیسف و IFCC،رئیس مرکزیونسکو نیجریه ، رئیس مرکز یونسکو پاکستان و سایر کشورها مانند افریقای جنوبی امریکا،کانادا ،سوئیس، انگلیس ،سریلانکا و ژاپن ، اندونزی ،مالزی، ایتالیا، ارمنستان ، استرالیا و… حضور دارند.

وی با بیان اینکه ٩۰ درصد مهمانان خارجی به صورت حضوری در این کنگره شرکت می کنند و سایر آنها از طریق تماس اینترنتی ارتباط می گیرند، گفت: بسیاری از این افراد شرکت کننده در این کنگره دارای ضریب نفوذ علمی بالایی در جهان هستند و در ردیف دانشمندان برتر جهان قرار دارند.

دبیر علمی کنگره بیان داشت: در حاشیه برگزاری این کنگره، قرار است تفاهم نامه های همکاری و مشترکی با مرکز یونسکو نیجریه و پاکستان منعقد شود و از اقدامات مشترک رونمایی شود.

دکتر غیور مبرهن با بیان اینکه ٨۰۰ خلاصه مقاله در این کنگره پذیرفته شده است و ۴۰میهمان خارجی نیز حضور دارند تصریح کرد: در این همایش برنامه اجرایی عملیاتی پیش بینی شده است که از آن جمله می توان به همکاری با مراکز یونسکو داخل کشور و نشست جداگانه باIFCC وBUBMB اشاره کرد،

وی گفت: همکاری مراکز مختلف همچون جهاد دانشگاهی، دانشگاه آزاد و دانشگاه علوم پزشکی نیشابور را برای برگزاری این کنگره خواهیم داشت و بیش از هزار نفر شرکت کننده در این همایش حضور خواهند داشت.

وی گفت: علاوه براین، کنگره دستاوردهای آموزشی، پژوهشی و درمانی زیادی خواهد داشت که از آن جمله می توان در حوزه آموزشی به انتقال تجربیات و ارتباط مداوم با این مراکز و در اختیار گرفتن برخی از اساتید به عنوان عضو هیأت علمی اشاره کرد که متدهای آموزش خاصی را ایجاد کرده و می توانند موجب ایجاد رشته های آموزشی جدید شوند.

اشتراک این خبر در :