کیاپرس به نقل از روابط عمومی استانداری ،استاندار مازندران گفت: تحول خواهی و اجرای عدالت رویکرد دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه اقتصادی و اداره امور کشور است.

سیدمحمود حسینی‌پور روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در ساری افزود: ایران اسلامی از ملت های آزاده جهان و جزو چهار پنج قدرت اول دنیا است. به برکت خون شهدا امنیت نظامی ایران اسلامی در بین کشورهای منطقه زبانزد است و در این منطقه و جهان نقش راهبردی دارد.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با استقلال و بدون اتکا به کشورهای استعماری در جهان نقش آفرینی می کند.

استاندار مازندران اضافه کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگو همه ما هستند و از رهنمودهای این بزرگان همواره در امور کشور استفاده خواهد شد.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان این که، این ۲ شهید از منظر اخلاص و پرکاری و در میدان علم و عمل و سیاست شخصیتی بی نظیر و ممتاز بودند، اضافه کرد: در مدت کوتاه عمر فعالیت دولت شهیدان رجایی و باهنر اقدامات بسیار اثر گذاری صورت گرفته و این چهره ها فراموش نشدنی هستند.

وی خاطر نشان کرد: عشق به عدالت و ارزش های انقلاب از ویژگی های دولت شهیدان رجایی و باهنر بود و دولت مردمی سیزدهم ارزش ها را فریاد میزند و هفته دولت فرصت مطلوبی برای بیان دستاوردهای نظام در بخش های مختلف، تبیین آن در جامعه و همچنین نقد منصفانه عملکرد مسوولان است.

حسینی پور با بیان این که، شهیدان رجایی و باهنر الگوهای مدیریت در تراز انقلاب اسلامی هستند، گفت: گام دوم انقلاب بعنوان راهنمای جریان انقلاب که در دستور کار دولت مردمی سیزدهم قرار گرفته، احیاگر روحیه تحول و جهاد در کشور است.

این مقام مسوول گفت: انقلاب اسلامی ایران برآمده و عصاره فضایل ملت ایران است و گفتمان انقلاب اسلامی براساس اندیشه های امامین انقلاب، گفتمان خدمت است.

دولت سیزدهم ادامه دهنده گفتمان عدالت و خدمت

حسینی پور خاطرنشان کرد: دولت مردمی خود را وام دار گفتمان عدالت و خدمت می داند و بزرگترین درس برای ما ارایه خدمت بی منت و صادقانه برای مردم است.

این مقام مسوول گفت: عملکرد استانداری مازندران در ذیل گفتمان دولت مردمی سیزدهم است و تحقق عدالت را در گرو تلاش، برنامه ریزی، استفاده از ظرفیت نخبگان و مردم مازندران می داند.

وی گفت: واکسیناسیون سراسری در سه ماه نخست روی کارآمدن دولت بیانگر عملکرد درخشان دولت مردمی است و رئیس جمهور مردمی و جهادی یکی از دغدغه های اصلیش ایجاد رویکرد تحول خواهی و تحول پذیری در مجموعه کشور است.

استاندار با بیان این که، جراحی اقتصادی از اقدامات شجاعانه دولت مردمی سیزدهم بود، گفت: دولت های گذشته به علت محافظه کاری و برخی رانت های پشت پرده از جراحی اقتصادی کشور خودداری می کردند اما دولت مردمی سیزدهم جراحی اقتصادی کشور را با پذیرش تمام مسوولیت ها عملیاتی و اجرایی کرد.

حسینی پور اضافه کرد: در روابط بین الملل تحولات زیادی صورت گرفت و پاسپورت ایرانیان در نزد افکار عمومی از جایگاه بالایی برخوردار است و در سایه اقتدار دولت مردمی سیزدهم با محوریت رهبری تمام دنیا اکنون با احترام با جمهوری اسلامی برخورد می کنند و بیشترین سفرهای خارجی سیاسی و اقتصادی برای ارتباط دو و چندجانبه نیز در این دولت اتفاق افتاد.

گشایش اقتصادی در کشور با برنامه های دولت

استاندار مازندران، گفت: در سایه اقتدار کشورمان گشایش روابط اقتصادی برای کشورمان و ازجمله در مازندران ایجاد شده است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در مازندران و واقع شدن در کریدور شمال جنوب، گفت: در صورت افزایش ظرفیت و زیرساخت ها، مازندران به عنوان هاب اقتصادی در بین کشورهای اوراسیا قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: بازار چندین میلیون دلاری برای صادرات محصولات مازندران به کشورهای همسایه وجود دارد و در صورت وحدت و انسجام و بکارگیری از تمام ظرفیت ها، نمایندگی کشور را برای راه اندازی کریدور شمال جنوب برعهده خواهیم داشت.

افتتاح طرحهای هفته دولت در مازندران

استاندار مازندران گفت: در هفته دولت امسال هزار و ۱۶۵ طرح با سرمایه گذاری بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال در مازندران افتتاح و بهره‌برداری می شود.

وی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی ۲۱۲ طرح نیز با بیش از ۷۰ هزار میلیارد ریال در هفته دولت امسال در مازندران آغاز خواهد شد و این طرح ها در بخش تولیدی، صنعتی و خدماتی است.

مقام عالی دولت در مازندران اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور، عملیات اجرایی بزرگترین شهر البسه در منطقه گلوگاه، راه اندازی خواهد شد که با اجرای این طرح شرق استان به یک مقصد گردشگری تبدیل خواهد شد و برندهای مختلف تولیدی در این منطقه فعال می شوند.

حسینی پور اضافه کرد: طرح بزرگ کارخانه تولید اتومبیل تمام برقی در بهشهر با تعیین سرمایه گذار در حال انجام و طی شدن مراحل نهایی است که عملیات اجرایی این طرح نیز در هفته دولت امسال آغاز می شود.

حسینی پور گفت: آزاد راه چالوس به رامسر با ۷۹ کیلومتر تونل و ۲۲ کیلومتر پل یکی دیگر از طرح های مهم و در دست اجرا است و چون قیمت زمین در این منطقه بالاست، همزمان هفت جزیره با کاربری مختلف این طرح را پشتیبانی می کنند که مراحل نهایی را طی می کند که یک جزیره کاربری فرودگاهی و یک جزیره دیگر کاربری سلامت و دیگری کاربری فناوری دارد.

ساخت آزادراه ساری به قائمشهر

وی اضافه کرد: ساخت آزاد راه قائم شهر به ساری با مشارکت بانک عامل نهایی شد و جاده کناره رامسر تا گلوگاه هوشمند می شود و سرعت گیرهای مسیر از بین خواهد رفت که طرح مهم امسال است.

وی با بیان این که، تمرکز اصلی ما برای فعال شدن اقتصاد دریا محور است، گفت: از ۱۹۲ واحد تملیکی، ۱۴۰ واحد تعیین تکلیف و از تملک بانک ها خارج شد و ۲۱۳ واحد راکد به چرخه تولید آمدند که عمده مشکل کمبود نقدینگی بود که با پرداخت تسهیلات و رفع مشکل بانکی به چرخه تولید بازگشتند. ‌‌‌‌

این مقام مسوول تصریح کرد: ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۳۲۴ نفر با تحقق ۱۱۲ درصد در سال گذشته در سطح استان با راه اندازی واحدهای راکد از اقدامات مثبت امسال بود.

مقام عالی دولت در مازندران، گفت: تصویب ۹۶۴ مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با راه‌اندازی کارگروه مصوبات ستاد تسهیل پیگیری می شود.

حسینی پور، احراز رتبه پنجم کشوری با ۱۶ جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، افزایش شرکت های دانش بنیان به ۱۲۹ شرکت در یکسال گذشته، راه اندازی سامانه میز خلاق دهیاری ها در استان، پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور، تصویب و پرداخت تسهیلات هشت هزار و ۸۳۲ میلیارد تومان معادل ۷۸ درصد به ۹۷۷ طرح که جزو سه استان برتر در جذب اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور هستیم.

سرمایه گذاری های جدید در مازندران

حسینی پور افزود: سرمایه گذاری ۸۱۷ میلیارد تومانی بیش از چهار هزار و ۴۰۰ متقاضی در بخش دام و طیور، افزایش ظرفیت تولید ماهی در قفس، افتتاح و بهره برداری از یکهزار و ۹۹۴ طرح اقتصادی با چهار هزار و ۳۴۴ میلیارد تومان با اشتغال یکهزار و ۷۳۴ فرصت َشغلی از شروع دولت سیزدهم از دستاوردهای ماندگار در استان است.

وی گفت: در سفر به کشور روسیه قراردادهای بزرگی با این کشور منعقد شد و با سه فروشگاه بزرگ روسیه برای فروش ۱۲۰ قلم کالا با برند مازندران توافق شد و در این فروشگاه ها به مشتریان کالاهای استان ما عرضه می شود که بزرگترین دستاورد برای مازندران است.

استاندار گفت: ۴۳۹ هزار تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون به ارزش ۱۰۱ میلیون دلار از استان صادر شد که از نظر ارزشی ۲ درصد رشد داشتیم که مقدمه این کار بزرگ، ایجاد منطقه آزاد در مازندران است.

وی تصریح کرد: تعرفه های گمرکی صفر می شود که خود انگیزه زیادی برای تجار و بازرگانان است.

حسینی پور افزود: در این دولت در سفر رییس جمهور به مازندران طرح منطقه آزاد در مازندران مطرح شد و دستور دادند، پرونده در دستور کار قرار گیرد که به رغم مخالفت طرح منطقه آزاد تجاری در مجلس تصویب شد و در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رغم مخالفت های زیاد در نهایت این طرح تصویب شد.

اشتراک این خبر در :