کیاپرس / محمد علی نوبخت شامگاه ۲۲ مرداد ماه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در ساری با بیان اینکه رسانه امروز به عنوان یکی از مولفه‌های وجودی جهان امروز محسوب می‌شود، اظهار کرد: افرادی که به دنبال استبداد هستند از رسانه‌ها می ترسند. لذا آنچه از رسانه در جهان امروزی می توان تعریف کرد آشکار کردن حقیقت است. فرماندار ساری با تاکید براینکه نقد منصفانه رسانه‌ها و مطالبه گری دقیق موجب پیشرفت مسئولان در خدمت رسانه درست می‌شود، گفت: متاسفانه در ساری برخی ذهن‌های فرتوت اجازه داشتن شهر شاداب را نمی‌دهد لازم است با همکاری رسانه‌ها این افراد شناسایی و به مردم معرفی شوند.

وی رسانه‌ها را خادم واقعی مردم سالاری دانست و ادامه داد: خبرنگار برکتی در احقاق حقوق شهروندی است، خبرنگاران می‌توانند مظهر عدالتخواهی و حقیقت یابی باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ساری با اشاره به اینکه رسانه‌ها پیگیر پروژه‌های بر زمین مانده از دولت‌های قبل در مرکز مازندران هستند، گفت: سال گذشته در کمیته برنامه ریزی ۱۷۳ میلیارد تومان اعتبار برای ۳۴۲ پروژه در شهرستان ساری توزیع شد که امسال ۲۰۱ میلیارد تومان برای ۲۷۰ پروژه در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه در شهرداری ساری هم مشکلات وجود دارد تا جایی که امکان دارد تعامل می کنیم، یادآور شد: ما به دنبال اسطوره شدن نیستیم وظیفه ما خدمت رسانی به مردم است.

فرماندار ساری، انتقال میدان تره و بار به مکان جدید را حاصل یک کار جمعی دانست و بیان کرد: همگرایی منتج به این اتفاق شد که نشان می دهد هر وقت در ساری همه کنارهم قرار گرفتیم اتفاقات بزرگی رخ داد.

این مسئول با بیان اینکه تلاش ما ایجاد تعامل میان شهرداری و شورای شهر است، اظهار کرد: نظام مسائل را در شهرستان مشخص کردیم هر مدیری اگر کاری انجام داده است وظیفه اش بوده؛ لازم است رسانه ها صادقانه مدیران را مورد نقد قرار دهند.

نوبخت با اعلام اینکه در انتخاب معاونان و بخشداران هیچگونه مداخله‌ای صورت نگرفت و این تصمیم شخصی بوده است، خاطرنشان کرد: انتصابات در فرمانداری ساری بر اساس ارزیابی‌های خودم بود.

وی با تاکید براینکه برای پیشرفت شهرستان ساری باید “من سالاری” به ” ماسالاری” تبدیل شود، گفت: به بسیاری از افراد که قصد داشتند با رعب و وحشت در تصمیم گیری های ساری دخالت کنند اجازه مداخله ندادیم و نخواهیم داد و بنا هم نداریم به دست بوسی کسی برویم چرا که به دنبال گرفتن مشروعیت از هیچ شخصی نیستیم .

فرماندار ساری در ادامه سخنانش به پیش ثبت نام داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در شهرستان ساری تاکنون ۲۶۵ نفر ثبت نام کردند که ۳۲ نفر خانم و ۲۳۳نفر آقا بودند که این میزان پیش ثبت نام نوید شرایط خوبی را می دهد.

وی افزود: انتخابات سال جاری عین مُرّ قانون در سلامت و امنیت برگزار می‌شود.

نوبخت با تاکید براینکه در شهرستان ساری نیازمند همدلی و نقد منصفانه هستیم، اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۱۹۶ پروژه به ارزش ۸۱۷ میلیارد تومان در شهرستان ساری به بهره برداری می‌رسد.

اشتراک این خبر در :