کیاپرس /دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تجمیع دانشگاه‌ها گفت: این موضوع برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح نیست.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه،دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تجمیع دانشگاهها گفت: تجمیع دانشگاهها به عنوان یک ایده مطرح است و برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح نیست.

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در وزارت بهداشت یک هوشمندی، نبوغ و عقلانیت حاکم بود و دانشگاه‌های علوم پزشکی بی رویه تکثیر نشده‌اند و متناسب با  نیاز راه اندازی شده‌اند و مصداقی برای تجمیع دانشگاه‌های علوم پزشکی سراغ ندارم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت نزدیک به ۳ هزار مرکز دانشگاهی و مراکز آموزش عالی داریم و بحث تجمیع برای وزارت بهداشت با توجه به تدبیری که داشته‌اند قطعا تطبیق نمی‌کند.

خسروپناه در بخش دیگری از سخنان خود به بحث جدایی آموزش از وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: جدایی آموزش از وزارت بهداشت قطعا اتفاق نخواهد افتاد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: وزارت بهداشت یک الگوی موفقی بود که نشان داد وقتی آموزش و درمان با هم جمع بشود دانش همراه با مهارت خواهد بود و یک عالم کاربردی تربیت می شود. و این یک الگوی حکیمانه است.

 سند ملی امنیت غذایی سندی جامع است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص سند ملی امنیت غذایی نیز گفت: ۸۰ درصد سند امنیت غذایی مربوط به سایر وزارت خانه‌ها به خصوص جهاد کشاورزی است و ۲۰ درصد آن مربوط به وزارت بهداشت است.

خسرو پناه با بیان اینکه سند ملی امنیت غذایی سندی جامع است، مطالعه سند ملی امنیت غذایی را توصیه کرد و افزود: از نقطه نظرات و پیشنهادات تکمیلی در این خصوص استقبال خواهیم کرد.

خسروپناه با تاکید بر امر پیشگیری بر درمان اظهار داشت: پیشگیری را با ادبیات علمی عامیانه بیان کنید و جدی بگیرید.

بروز رسانی نقشه جامع علمی کشور در دستور کار است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقشه جامع علمی کشور که نزدیک به سیزده سال از عمرش می‌گذرد اظهار داشت: ما به دنبال بروز رسانی نقشه جامع علمی کشور هستیم که نزدیک به سیزده سال از عمرش می گذرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: قطعا بخش پزشکی نقشه جامع علمی کشور را باید پزشکان نظر بدهند و اگر پیشنهادی در حوزه آمایش، رشته‌ها، رشته محل‌ها، رشته گرایش‌ها، رشته‌های بین رشته‌ای، در حوزه دانشجو و هیات علمی نقطه نظراتی باشد. استقبال می کنیم.

اشتراک این خبر در :