کیاپرس /  استاندار مازندران از واگذاری اراضی ساحلی و شنی این استان برای ایجاد امکانات اقامتی و رفاهی به بخش خصوصی خبرداد.

به گزارش کیاپرس از ایرنا ، سیدمحمود حسینی‌پور روز شنبه در جلسه ساماندهی سواحل استان در ساری با بیان اینکه شناگاه های ساحلی برای ایجاد زیرساخت های لازم اقامتی و رفاهی به بخش خصوصی واگذار می‌شود، افزود: تفاهمنامه‌ای با منابع طبیعی امضا شد تا با شناسایی مناطق ساحلی، قرارداد پنج ساله با سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد و نسبت به ساخت سازه های دایم از جمله هتل و رستوران در اراضی ساحلی اقدام شود.
وی اظهار داشت: فرماندران باید با شناسایی مناطق و سرمایه گذاران، زمینه معرفی آنان به ادارات منابع طبیعی را برای عقد تفاهنامه فراهم کنند.
استاندار مازندران خاطرنشان کرد: باید تضمینی به سرمایه گذاران بدهیم تا نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم در اراضی ساحلی و شنی و همچنین طرح های سالمسازی دریا اقدام کند.
وی گفت: طرح های سرمایه گذاری در اراضی ساحلی و شنی باید به گونه ای باشد که علاوه بر ارایه بیشترین خدمات به مردم، منافع سرمایه گذار بخش خصوصی نیز تامین شود.
نماینده عالی دولت در مازندران تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود تا طرح های سرمایه گذاری برای ایجاد زیرساخت های لازم در اراضی ساحلی با اولویت سرمایه گذار قبلی، قابل تمدید باشد.

اشتراک این خبر در :