کیاپرس /اولین دوره ویژه کارشناسان اعطای صلاحیت لارنگوسکوپی به روش استروبوسکوپی در سال ۱۴۰۲ توسط انجمن علمی گفتاردرمانی ایران برگزار شد.

به گزارش کیاپرس از  روابط عمومی انجمن علمی گفتاردرمانی، لارنگوسکوپی به روش استروبوسکوپی به عنوان یک روش علمی و بالینی برای ارزیابی بالینی تارهای صوتی و حنجره امروزه در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تصویربرداری لارنگوسکوپی به روش استروبوسکوپی از حنجره همراه با عملکرد مکانیکی آن، یک روش بدون درد و خونریزی است که انجام آن برای مدیریت پیشرفته اختلالات صوتی انسان ضروری است.

با توجه به اینکه آسیب شناسان گفتار و زبان برای انجام این ارزیابی، در مقطع کارشناسی ملزم به دریافت تاییدیه از انجمن علمی گفتاردرمانی ایران هستند، اولین دوره (سال ۱۴۰۲) دو روزه آموزش و آزمون اعطای صلاحیت بالینی در تهران برگزار شد.

این کارگاه در دو روز مجزا با امکانات آموزشی و آزمونی مناسب برگزار گردید و استقبال از این دوره بسیار عالی بود.

مدرسین این دوره، دکتر علی دهقان استادیار دانشگاه و سیروان سواره دانشجوی مقطع دکترای تخصصی گفتاردرمانی بودند.

شرکت کنندگان ابتدا چندین ساعت آموزش‌های تئوری و همچنین آشنایی با اختلالات عملکردی را دریافت کردند و پس از آن اجرای عملی این روش به فراگیران آموزش داده شد.

در انتها آزمون عملی زیر نظر دکتر دهقان و همچنین دکتر محی الدین تیموری مسئول کمیته آموزش و پژوهش از فراگیران به عمل آمد.

انجمن علمی گفتاردرمانی ایران در تلاش است با برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی در حوزه گفتاردرمانی، بستر مناسبی را به منظور ارتقای سطح یادگیری و بالینی اعضای جامعه گفتاردرمانی فراهم آورد.

اشتراک این خبر در :