پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

هوای سرد هواشناسی

کیاپرس : میزان بارندگی ماه آبان به عنوان پرباران ترین ماه سال در مازندران امسال نسبت به میانگین بلند مدت ۲۵ درصد کاهش یافته است .
[خشکی ابرها در پرباران ترین ماه مازندران]

تازه ترین گزارش هواشناسی مازندران نشان می دهد که بارندگی در این ماه همچنین نسبت به ماه آبان پارسال ۴۰ درصد کاهش دارد .
پائیز پرباران ترین فصل سال در مازندران و آبان به روایت جدول ثبت میزان بارندگی هواشناسی مازندران ، پرباران ترین ماه سال محسوب می شود .
میزان بارندگی ماه آبان امسال در مازندران حدود ۷۶ میلی متر بوده است . بارندگی آبان ۹۴ در مازندران حدود ۱۲۵ میلی متر و میانگین بلندمدت هم اندکی بیشتر از ۱۰۰ میلی متر بود .
بر اساس گزارش هواشناسی مازندران ، از ۱۵ ایستگاه هواشناسی سینوپتیک استان ، تنها در ایستگاه نوشهر آبان امسال حدود ۱۲ درصد نسبت به دوره آماری افزایش بارش اتفاق افتاده است.
مناطق کوهستانی و ارتفاعات مازندران مانند کجور ، بلده ، سیاه بیشه و گلوگاه بیشترین کاهش بارندگی را داشتند .
همچنین میانگین دمای هوای آبان ماه امسال در مازندران حدود ۱۲ و ۸ دهم سانتی گراد بوده که در مقایسه با دوره بلندمدت حدود ۲ دهم و نسبت به آبان سال گذشته حدود ۵ دهم افزایش داشت.
بر اساس گزارش هواشناسی ، به طور کلی میانگین دما در ارتفاعات مازندران افزایش و در مناطق ساحلی و جلگه‏ای کاهش داشته است .
همچنین بر اساس این گزارش در ۲ ماهه نخست سال آبی جاری میزان بارندگی در مازندران نسبت به دوره آماری چهار درصد کاهش نشان می‏دهد .
متوسط بارندگی در ۲ ماهه پائیز حدود ۱۸۳ میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هم حدود ۲۳ درصد کاهش را نشان می‏دهد .
سال آبی از اول مهر آغاز می شود و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد.ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :