پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

اطلاعات گمرک ایران نشان می‌دهد که فروردین ماه امسال معادل ۲۰ میلیارد تومان محصول ایرانی به کشور آمریکا صادر شده است. محصولات ایرانی مورد علاقه‌ آمریکایی‌ها کف‌پوش پشمی، میوه، زعفران، گلیم، مربا و جاجیم بوده است.

به گزارش ایسنا، «کف‌پوش‌ها بجز گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان»، یکی از محصولاتی است که در فروردین ماه سال جاری از ایران به ایالت متحده آمریکا صادر شده است. از این محصولات در یک مرحله معادل ۱۹۰ هزار و ۶۸۴ دلار و در یک مرحله دیگر معادل ۵۰۵ هزار و ۹۶۸ دلار و در مرحله پس از آن معادل پنج میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۰۵ دلار و در نهایت در مرحله دیگر معادل ۸۴۶ دلار کالا به کشور ایالت متحده آمریکا صادر شده است.

همچنین «کیوی، تازه»، از دیگر محصولاتی است که در فروردین ماه سال جاری از ایران به ایالت متحده آمریکا صادر شده که ارزش این محصولات معادل ۳۲۰ دلار بوده است.

«میوه‌های خشک کرده»، نیز از دیگر محصولاتی است که در فروردین ماه ایران به آمریکا صادر کرده است. این محصولات معادل چهار هزار و ۲۵ دلار ارزش داشته‌اند.

«زعفران آماده برای خرده‌فروشی دربسته بندی کمتراز ۱۰گرم»، از دیگر محصولاتی است که در فروردین ماه سال جاری از ایران به ایالت متحده آمریکا صادر شده است، از این محصولات در یک مرحله معادل ۱۹ هزار و ۲۹۱ دلار و در یک مرحله دیگر معادل ۱۳ هزار و ۳۸۳ دلار به ایالت متحده آمریکا صادر شده است.

همچنین «زعفران دربسته بندی بیش از۳۰گرم»، جزو محصولاتی بوده که اولین ماه سال ۱۳۹۵ از ایران به ایالت متحده آمریکا صادر شده است، این کالا چهار هزار و ۶۸۰ کیلوگرم ارزش داشته است.

«شیرینی (همچنین شکلات سفید) بدون کاکائو»، از دیگر محصولات صادراتی ایران به ایالت متحده آمریکا در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ بوده است. از این محصول معادل سه هزار دلار به ایالت متحدهی آمریکا صادر شده است.

«مربا، ژله، مارمالاد، پوره و خمیر میوه یا با افزودن قند»، از دیگر محصولات صادراتی ایران به ایالت متحده آمریکا بوده است، از این محصول معادل دو هزار و ۵۷۵ دلار به آمریکا صادر شده است. همچنین از «کتاب، بروشور، جزوه و مطبوعات»، نیز معادل دو هزار و ۵۷۵ دلار به ایالت متحده آمریکا صادر شده است.

«فرش وسایرکف پوش‌های نسجی»، از دیگر محصولات صادر شده از ایران به ایالت متحده آمریکاست، از این محصول معادل ۸۶ هزار و ۷۷۵ دلار به این کشور صادر شده است.

در فروردین ماه امسال از محصول « گلیم دورو پشمی»، هم معادل ۱۵۰ دلار کالا به ایالت متحدهی آمریکا صادر شده است.

همچنین «سوماک، کارامانی ،فرش‌های دستباف» از دیگر محصولاتی است که در فرودین ماه امسال از ایران به آمریکا صادر شده است، این کالاها در یک مرحله معادل هشت هزار و ۱۷۲ دلار و در یک مرحلهی دیگر معادل ۸۶ هزار و ۷۷۵ دلار کالا به ایالت متحده آمریکا صادر شده است.

«جاجیم از موادنسجی آماده مصرف»، از دیگر محصولاتی است که در فروردین ماه سال جاری از ایران به ایالت متحده‌ آمریکا صادر شده است، این کالا ۱۵۱ دلار ارزش داشته اند. «گبه از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان»، از دیگر محصولات صادراتی ایران به ایالت متحده آمریکاست، از این محصول معادل دو هزار و ۶۸۵ دلار کالا به آمریکا صادر شده است.

«اشیای ساخته از سنگ یا از سایر موارد معدنی»، از دیگر محصولاتی است که از ایران به ایالت متحدهی آمریکا صادر شده است، این محصول ۴۵۶ دلار ارزش داشته است. «اشیای جور شدهی غیر مذکور برای آشپزخانه یا سرمیز»، از دیگر محصولات صادراتی ایران به آمریکا بوده است.این کالاها معادل ۴۵۶ دلار ارزش داشته‌اند.

«آبگرم کن‌های زودجوش گازی »، از دیگر محصولات صادراتی ایران به ایالت متحدهی آمریکا در فروردین ماه سال جاری بودهاند. این محصولات ۱۳۵ دلار ارزش داشته اند.

جمع محصولاتی که طی فروردین ماه امسال به ایالت متحده آمریکا صادر شده است، شش میلیون ۸۴۸ هزار دلار معادل ۲۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان ارزش داشته است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :