پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی گفت: در کشور ما مسئله افزایش وزن قابل توجه است و همین امر باعث دچار شدن مردم به بیماری‌هایی همچون دیابت شده است.
وی افزود: شعار امسال جامعه جهانی، مبارزه با دیابت است و ما نیز در پی انجام اقداماتی برای پیشگیری از دچار شدن مردم به این بیماری هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مردم باید تحرک بیشتری داشته باشند و از مصرف غذاهای اضافی بپرهیزند چون ۳۵ درصد غذاهای مصرفی توسط مردم افزون بر نیازشان است.
وی بیان کرد: رعایت بهداشت و حفظ سلامت جزو اموری است که مردم باید با اصلاح سبک زندگی به آن توجه کنند.
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ۴۰ درصد ایرانیان اضافه وزن دارند ابراز کرد: این امر سبب شده که ۵ میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و ۹ میلیون نفر در معرض ابتلا به این بیماری باشند.
قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با اشاره به برجام تصریح کرد: رئیس جمهور از بنده خواست که گزارشی از وضعیت برجام را خدمتتان ارائه دهم.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی بدون تعامل با دنیا، صادرات و رفت و آمد با کشورهای گوناگون امکان‌پذیر نیست و به هر حال بخشی از فناوری‌های مورد نیاز کشور باید از خارج تامین شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برجام را برد ـ برد توصیف کرد و گفت: توافق هسته‌ای بسیار مثبت بوده است و ۶۰ تا ۷۰ درصد خواسته‌های ما را برآورده کرد.
وی تاکید کرد: به گفته رئیس جمهور آنچه درباره برجام ۲ گفته شد چیزی جز اخلاق‌مداری، وحدت و همدلی نیست.
منبع: فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :