پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

معدوم بیش از ۲ و نیم میلیارد تومان فرآورده‌های سلامت محور در مازندران.

بیش از ۲ و نیم میلیارد تومان فرآورده‌های سلامت محور قاچاق، پارسال در مازندران معدوم شد که بیشتر آن لوازم آرایشی و بهداشتی بود.
دکتر ابراهیم صالحی فر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بیش از ۲ و نیم میلیارد تومان فرآورده‌های سلامت محور قاچاق، پارسال در مازندران معدوم شد که بیشتر آن لوازم آرایشی و بهداشتی بود.

دکتر صالحی فر با بیان اینکه یکی از وظایف معاونت غذا و دارو  تامین، توزیع و عرضه کالا‌های سلامت محور است افزود: قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، زیر ذره بین معاونت غذا و دارو قرار دارد.

وی به افزایش آگاهی مردم جامعه برای دقت در خرید محصولات بهداشتی تاکید کرد و افزود: در زمینه دارو چندان مشکلی نداریم و محل عرضه دارو داروخانه است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: برخی افراد متاسفانه مکمل‌های ورزشی، تغذیه‌ای و رژیمی را از خارج داروخانه‌ها تهیه می کنند در صورتی که باید فرآورده‌های سلامت محور را از مراکز صنفی مجازی که برای همان فرآورده است، تهیه کنند و از خرید این محصولات که مستقیما با سلامتشیان در ارتباط است از دستفروشان و مراکز غیرمجاز پرهیز نمایند.

دکتر صالحی فر گفت: برای فرآورده‌های تولید داخل شرکت سازنده، شماره سری ساخت، تاریخ تولید و تاریخ انقضا ضروری است.

وی تصریح کرد: در خرید فرآورده‌های وارداتی هم برچسب اصالت باید مورد بررسی قرار گرفته و به آن توجه شود و استعلام های مربوطه را از طریق نصب نرم افزار ttac روی موبایل و یا ارسال کد ۱۶ رقمی رو محصول به شماره پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ و اسکن کد QR روی محصول از اصالت کالا مطمئن شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطر نشان کرد: خریداران می‌توانند استعلام‌های مربوطه را از طریق ارسال کد ۱۶ رقمی روی محصول به شماره پیامکی که درج شده از سلامت محصول باخبر شوند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :