پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
به نظرم رسید که در کنار همه تجلیل ها، تعریف ها، ذکر ها، بزرگداشت ها و نظراتی که در معرفی ویژگی ها و ارزش های متعالی و زندگی سراسر خدمت، جهاد و رشادت شهید عزیز حاج قاسم این روزها گفته و شنیده می شود، از زاویه و نگاه دیگری به جایگاه و عظمت او بنگرم.

در رثای سردار سلیمانیسید حمید کلانتری: خدای رحمان محبت آنانکه ایمان آورده و اعمال شایسته و نیکو انجام می دهند را در دل مردم جای میدهد. (مریم ۹۶)
به نظرم رسید که در کنار همه تجلیل ها، تعریف ها، ذکر ها، بزرگداشت ها و نظراتی که در معرفی ویژگی ها و ارزش های متعالی و زندگی سراسر خدمت، جهاد و رشادت شهید عزیز حاج قاسم این روزها گفته و شنیده می شود، از زاویه و نگاه دیگری به جایگاه و عظمت او بنگرم.
به قول زنده یاد دکتر شریعتی خداوند چنین مقرر کرد که نهضت عاشورا و جانفشانی و عظمت هایی که امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش در روز عاشورا و در سرزمین کربلا آفریدند سندی باشد بر حقانیت جایگاه رفیع انسان و بزرگی وصف ناپذیر او تا ملایک بدانند که چرا باید به انسان سجده می کردند. و اینست که زینب آن پیام رسان بزرگ عاشورا در وصف آنچه رخ داده بود می گوید ما رایت الا جمیلا.
و اینک در تداوم نهضت آزادی بخش و احیاگر عاشورا، حاج قاسم را میبینیم که با شور و شوق و عشق و عرفان، پرچم تعالی بخش و عزت آفرین نهضت حسینی و آزادگی انسان ها از قید و بند ظلم ها و ستم های قداره بندان زمان را در سراسر جبهه مقاومت از فلسطین تا غزه، تا لبنان و سوریه، تا افغانستان و ایران و عراق با افتخار و عظمت به اهتزاز میاورد.
تا انسانهای مظلوم منطقه را از اسلام دست ساز استکبار جهانی که بر مبنای جهل و خشونت و جنایت استوار گشته است آزاد نماید.
و چگونه این سردار مخلص به یادگار مانده از غافل بزرگ سرداران رشید شهید چون همت، باکری، بروجردی، خرازی، کاظمی، جهان آرا و صدها شهید و همرزم دیگر به زیباترین چهره درخشید و جلوه آرایی کرد. و صدها هزار نه میلیون ها انسان تشنه انسانیت، رهایی و آزادگی را شیفته و واله اخلاص، صداقت و حرکت خویش ساخت.
ابراز همدردی و همراهی خالصانه و گسترده مردم پس از شهادت مظلومانه این سردار سرافراز در ایران و غالب کشورهای منطقه و برگزاری راهپیمایی های سراسری در استانها و شهرستان ها تاییدی بود بر حقانیت راه و مسیری که او برگزیده بود و سپاس و قدردانی از خدمات، رشادت ها و دلاور مردیهای او در دفع فرقه سراسر ضلالت و خشونت داعش و دفع اسلام مبتنی بر ترور و وحشت و بازگرداندن امنیت و آرامش در کشور های منطقه.
نکته زیبای دیگر در رویداد شهادت این شهید بزرگوار، همدلی و همراهی یکپارچه گروه ها و جناحهای مختلف و متفاوت سیاسی از چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالی تا اقوام مختلف کرد و ترک و بلوچ و فرق مختلف مذهبی با اعلام مواضع، یادداشت ها و صدور بیانیه ها بود. که امید است از آثار پر خیر و برکت شهید تعالی بخش و آزاد اندیشمان، فضای گسترش وحدت و وفاق ملی، کنار گذاشتن اختلافات و تعصبات نادرست و رفتار های بازدارنده، جزمی و محدود کننده را پدیدار و سرمایه اجتماعی آسیب دیده جامعه را بازسازی نماید.
در بخش پایانی یادداشت لازم است به این نکته مهم نیز اشاره‌ای بشود که راستی رمز و راز توفیق بزرگ سردار شهید اسلام و انقلاب در خلق این همه عظمت و خیر و برکت چه بود.
آنچه از گفته ها و خاطرات یاران و نزدیکان و اندیشه و منش سردار میتوان فهمید در چند عبارت و جمله و کلام کوتاه می گنجد:
شهید حاج قاسم سلیمانی انسانی خودساخته بود، دنبال جاه و مقام نبود، با مردم بود و در اندیشه مردم، اهل عمل بود و پیشتازی در عرصه های گوناگون، فرماندهی بود در کنار سربازان، خود را سربازی میدانست برای اسلام، کشور و مردم.
سیاست زده و وام دار کسی نبود، به آنچه باور داشت عامل بود، اخلاص داشت و صداقت، پاک بود و پاک زیست و با پاکان محشور، دنبال دنیا، شهرت، منیت و منافع شخصی نبود.
در شهر آشوب فسادگرایی، اختلاس، دنیا طلبی، مقام خواهی، زد و بند های سیاسی و رفتارهای غیر اخلاقی بخشی از صاحبان نام و نشان، او اخلاق مدار و خداجو بود.
و در یک کلام عاشق راهش بود و آرزویش شهادت؛ و خدا که او را دوست میداشت جانش را خرید و بهشت جاودان را با شهادت نصیبش ساخت و کنار یاران شهیدش ماوی گرفت. عاش سعیدا و مات سعیدا.
و این پیام خداوند است که به استقبال او می رود :
یا ایتهالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه، فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی..

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : kiapresse@gmail.com
اینستاگرام : @kiapress
http://instagram.com/kiapress
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :