کیاپرس /رئیس انجمن علمی روانشناسان ایران از راه‌اندازی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی این انجمن خبر داد.

به گزارش کیاپرس، حمید پورشریفی، رئیس انجمن علمی روانشناسان ایران با بیان اینکه این خدمات که با تعرفه مصوب سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور برای ایرانیان داخل و خارج از کشور ارائه می‌شود، در ادامه اظهار کرد: مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره انجمن روا‌ن‌شناسی ایران با مجوز سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه در این مرکز مشاوره خدمات مشاوره‌ای تلفنی و تصویری هم انجام می‌شود، افزود: در این مرکز خدمات مشاوره و روان‌درمانی تخصصی (مشاوره و روان‌درمانی فردی و بزرگسال، مشاوره پیش از ازدواج، زوج و خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودک و نوجوان، روانپزشکی  و روانسنجی)  توسط متخصصان روانشناسی و مشاوره با تعرفه مصوب سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارائه می‌شود.

رئیس انجمن علمی روانشناسان ایران، با بیان این‌که این انجمن، با داشتن بیش از ۳۰ هزار عضو، در سطوح تحصیلی و تخصصی مختلف، که شمار قابل توجهی از آن‌ها در سطوح بالای دانشگاهی از جمله استاد تمامی هستند، در ادامه خاطرنشان کرد: انجمن علمی روانشناسان ایران بزرگترین و با سابقه‌ترین انجمن روان‌شناسی کشور است.

 پورشریفی در ادامه توضیح داد: این انجمن در تداوم وظایف اصلی خود، یعنی توسعه و ترویج علم روان‌شناسی،  فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دهد که کسب رتبه A در سیزده سال متمادی و اخذ جوایز مختلف از جمله نائل شدن به انجمن رتبه برتر کشور از ثمرات آن است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون بر اساس اساسنامه انجمن، که فعالیت‌های حرفه‌ای و ارایۀ خدمات را برای این انجمن تعیین کرده است، مرکز خدمات روان‌شناسی و مشاوره انجمن روان‌شناسی ایران، فعالیت خود را آغاز کرده است و هدف اصلی تأسیس این مرکز، بهره‌گیری از ظرفیت‌های تخصصی بالای اعضای انجمن و تسهیل دسترسی عموم جامعه به خدمات مشاوره و روان‌درمانی با استانداردهای معتبر و با هزینه مناسب است.

رئیس انجمن علمی روانشناسان ایران، با تأکید مجدد بر این‌که مجوز فعالیت مرکز مشاوره انجمن روان‌شناسی ایران از طرف سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور صادر شده است، افزود: با توجه به حساسیت خدمات روان‌شناسی و ضرورت رعایت حقوق مراجعان، سعی شده است متخصصان با فرآیند علمی مناسب، در دو مرحلۀ آزمون و نیز مصاحبه توسط شورای علمی این مرکز، که از متخصصان نام‌آور و اعضای هیأت مدیره انجمن هستند، گزینش شوند.

پورشریفی، ادامه داد: با توجه به جایگاه حساس علمی انجمن و ضرورت ارایه خدمات مناسب، حمید پیروی، باسابقه‌ترین مدیر مراکز مشاوره دانشجویی کشور و رئیس سابق مرکز مشاوره دانشگاه تهران، به‌عنوان مدیر این مرکز تعیین شده‌اند.

وی یادآور شد:برای اطمینان از صحت خدمات ارایه شده، فعالیت متخصصان این مرکز، تحت سوپروایزری دکتر «بهروز دولتشاهی»، از باسابقه‌ترین روان‌شناسان بالینی کشور است.

ورود به صفحه مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی انجمن روانشناسی ایران از طریق لینک https://iranpa.org/clinic امکانپذیر است

اشتراک این خبر در :