در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، حجت‌الاسلام دکتر سید حسین حسینی کارنامی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به خصوصیات بارز پرستاران، یکی از این ویژگی‌های برجسته را ایثار دانست و خاطرنشان کرد: در ایام کرونا شاهد ایثارگری جامعه پرستاری در مراکز درمانی سراسر کشور بودیم و تمام آحاد جامعه این خصلت را لمس کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مازندران تلاش برای اصلاح‌گری را از ویژگی‌های های بارز حضرت زینب کبری(س) عنوان کرد و تصریح کرد؛ مقابل اصلاح‌گری در واقع فساد است.

دکتر کاظم محمودی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم با گرامیداشت یاد و نام پرستاران شهید دانشگاه، اظهار کرد: پرستاران در خط مقدم مراکز درمانی هستند و قطعا باید علاوه بر این عزیزان از خانواده‌های پرستاران نیز قدردانی کرد چرا که در ایام کرونا اگر همراهی آنان نبود کار برای پرستاران ما بسیار سخت می‌شد و این فداکاری ها شایسته قدردانی است.

دکتر محمودی با اشاره به تعرفه‌های پرستاری بیمه سلامت، از پرداخت ۵۸ میلیارد تومانی این مطالبات در دو مرحله بر اساس محاسبه و تصمیم‌گیری در جلسات مختلف حوزه‌های پرستاری خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حوزه تامین اجتماعی تاکنون پرداختی صورت نگرفته و دانشگاه با تلاش بسیار و از طریق تهاتر در صدد تامین آن است که تاکنون ۲۵ میلیارد تومان تخصیص یافته و برای تمامی پرستاران به مبلغ ۳ میلیون تومان پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مطالبات حق اشعه پرستاران نیز در حال جمع‌بندی است و به زودی در چند مرحله پرداخت می‌شود گفت : در نحوه محاسبه بهره‌وری گلایه‌هایی وجود دارد و معتقدیم باید حقوق پرستاران به صورت قانونی پرداخت شود.

این مسئول تصریح کرد که پذیرای سخنان و مطالبات پرستاران می باشد و دفتر این معاونت به روی همه کارکنان حوزه درمانی همواره باز است.

دکتر محمودی با اشاره به برگزاری موفق انتخابات نظام پرستاری با مشارکت خوب، از ارسال اعتبارنامه‌ها به حوزه‌های ۹ گانه خبر داد و متذکر شد: در این انتخابات شاهد تغییر ۵۰ درصدی و حضور نیروهای پیشکسوت و جوان در ترکیب هیات رئیسه بودیم.

وی در ادامه از برگزاری انتخابات شورای پرستاری استانی و کشوری خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به پسماندهای بیمارستانی و چالش بر انگیز شدن آن ، خواستار همت جمعی و برخورد علمی‌ در حل این موضوع شد و با بیان اینکه حجم پسماند بیمارستانی ما بیشتر از حد استاندارد است بر نقش بسیار موثر پرستار در کاهش حجم پسماند عفونی بیمارستانی تأکید کرد .

در پایان این مراسم، از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیر و تجلیل شد.

اشتراک این خبر در :