کیاپرس /در حالیکه راهکار پیشگیری از ابتلا به دیابت، اجتناب از مصرف شکر و قنو را در ذهن مجسم می‌کند، اما نتایج تحقیق جدید آن را با مصرف مکرر نمک مرتبط کرده است.

به گزارش کیاپرس از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر لو چی، سرپرست گروه تحقیق، مدیر و استاد دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی دانشگاه تولین در نیواورلئان می‌گوید: «پیش از این می‌دانستیم که محدود کردن نمک می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی و فشار خون را کاهش دهد، اما این تحقیق برای اولین بار نشان می‌دهد که حذف نمکدان از روی میز می‌تواند به پیشگیری از دیابت نوع ۲ نیز کمک کند.»

چی گفت: «این مورد، تغییر سختی نیست، اما می‌تواند تاثیر فوق‌ العاده‌ای بر سلامت شما داشته باشد».

باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴:۰۱-۱۳ آبان ۱۴۰۲
۸۵۸۸۷۳۶
چگونه مصرف نمک زیاد موجب ابتلا به دیابت می‌شود؟
علمی پزشکیبهداشت و درمان
نظر دادن
اشتراک گذاری
دانلود PDF
محققان دریافتند که نمک زیاد می‌تواند احتمال ابتلا به دیابت را افزایش دهد.
به نقل از مدیکال، در حالی که راهکار پیشگیری از ابتلا به دیابت، اجتناب از مصرف شکر را در ذهن مجسم می‌کند، اما نتایج تحقیق جدید آن را با مصرف مکرر نمک مرتبط کرده است.

دکتر لو چی، سرپرست گروه تحقیق، مدیر و استاد دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی دانشگاه تولین در نیواورلئان می‌گوید: «پیش از این می‌دانستیم که محدود کردن نمک می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی عروقی و فشار خون را کاهش دهد، اما این تحقیق برای اولین بار نشان می‌دهد که حذف نمکدان از روی میز می‌تواند به پیشگیری از دیابت نوع ۲ نیز کمک کند.»

چی گفت: «این مورد، تغییر سختی نیست، اما می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامت شما داشته باشد».

اینکه چرا مصرف نمک زیاد می‌تواند این تاثیر را به همراه داشته باشد به‌طور کامل درک نشده است، اما افرادی که نمک را تشویق می‌کنند تا در وعده‌های غذایی خود، غذای بیشتری مصرف کنند احتمال ابتلا به عوامل خطر مانند چاقی و التهاب را افزایش می‌دهد.

این مطالعه ارتباطی بین مصرف مکرر نمک و شاخص توده بدنی بالاتر و نسبت دور کمر به باسن پیدا کرد. مرحله بعدی این تحقیق، یک کارآزمایی بالینی است که میزان نمک مصرفی شرکت‌کنندگان را کنترل و اثرات آن را مشاهده می‌کند.

اشتراک این خبر در :