تبدیل مدل ارائه خدمات از غیرفعال به فعال در برنامه ملی سلامت خانواده/شناسایی ۱۲ هزار و ۵۰۰ بیمار پرفشاری خون در یک غربالگری در یک شهرستان
معاون بهداشت وزارت بهداشت تبدیل مدل ارائه خدمات از غیرفعال به پوشش فعال را از مهمترین دستاوردهای برنامه ملی سلامت خانواده یاد کرد و گفت: در یکی از ۹۳ شهرستان محل اجرای این برنامه، در یکماه گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به پرفشاری خون در غربالگری شناسایی شدند.

به گزارش کیاپرس به نقل از وبدا، دکتر حسین فرشیدی با بیان این مطلب، اظهار داشت: هزینه های درمانی بسیار زیاد و سنگین است اما با اجرای برنامه ملی سلامت خانواده و غربالگری و مراقبت مستمر از جمعیت هدف، می توان این هزینه ها را برای خانواده و نظام سلامت کاهش داد.

وی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند شبکه بهداشت و درمان کشور، گفت: با تاکید مقام معظم رهبری و همچنین وزیر بهداشت، به دنبال تقویت شبکه بهداشت و زیرساخت های آن و نیز تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد هستیم.

معاون وزیر بهداشت به آغاز احداث ۴ هزار پروژه بهداشتی از دوسال پیش تا کنون، گفت: خوشبختانه تا یکسال آینده این تعداد پروژه تکمیل می شود. علاوه بر این، ناوگان حوزه بهداشت شامل خودرو و موتورسیکلت برای مناطق صعب العبور تقویت می شود.

به گفته دکتر فرشیدی برنامه ملی سلامت خانواده ابتدا در ۵۹ و سپس در ۹۳ شهرستان کشور اجرا شده و در فازهای بعدی به تدریج کل شهرستانهای کشور تحت پوشش این برنامه قرار می گیرند.

#سلامت, #پرفشاری_خون, #غربالگری, #ایران

#وزارت_بهداشت #معاون_بهداشت #برنامه_ملی_سلامت_خانواده

اشتراک این خبر در :