کیاپرس /یک فوق تخصص غدد و متابولیسم گفت: انسولین‌های نسل جدید که به‌زودی در ایران تولید می‌شوند نسبت به انسولینهای قدیمی دارای برخی مزایا هستند.

به گزارش کیاپرس، دکتر سیدمحسن خوش‌نیت نیکو بیان کرد: از مهم‌ ترین مزایای انسولین‌های نسل جدید این است که در روز یک‌بار تزریق می‌شوند و در موارد خیلی کمی روزی دوبار تزریق می‌شوند. در صورتی که انسولین نسل قدیم باید چندبار در روز و در یک ساعت خاص تزریق شود.

وی ببان داشت: انسولین نسل جدید شامل ۷۰درصد انسولین بسیار طولانی اثر (که اثر آن حدود چهل ساعت در بدن ماندگاری دارد) و ۳۰ درصد انسولین‌ سریع‌الاثر هستند که وجود همین ترکیب سبب می‌ شود فرد مبتلا به دیابت کنترل همزمان قند ناشتا و بعد از غذا را با حداقل افت قند خون تجربه کند و در عین حال نوسانات قند خون کمتری را دارا باشد.

دکتر خوش‌نیت نیکو افزود: همچنین ترکیب این دو داروی اثرگذار در یک محصول، امکان تجویز یک‌بار در روز این دارو را فراهم کرده که نسبت به مصرف جداگانه اجزا، صرفه اقتصادی بیشتری برای بیمار به همراه دارد.

این فوق‌تخصص غدد و متابولیسم مطرح کرد: از دیگر مزایای انسولین‌های نسل جدید این است که می‌توان ساعات مختلف روز از آنها استفاده کرد. به‌طور مثال اگر فرد در وعده ناهار غذای پرکالری مصرف کرد می‌تواند انسولین را ظهر استفاده کند و اگر شب غذای پرکالری مصرف کرد تزریق انسولین را به شب موکول می‌کند.

وی گفت: خوشبختانه انسولین‌های نسل جدید توسط شرکت نوونوردیسک در داخل کشور تولید می‌شوند و امکان برخورداری از مزایای آن با قیمت مناسب فراهم است و امیدواریم که این دارو تحت پوشش بیمه نیز قرار بگیرد تا افراد با قیمت بسیار مناسب‌تری به آن دسترسی یابند.

اشتراک این خبر در :