کیاپرس /معاون اجرایی معاونت بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: در آخرین رتبه‌بندی جهانی تایمز که به تازگی منتشر شد، رتبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ۴۰۰ پله صعود کرد.

به گزارش کیاپرس از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر اسماعیل توحیدلو با اشاره به اینکه بر اساس گزارش موسسه رتبه‌بندی بین المللی تایمز در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (World University Ranking)، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهش ۴۰۰ پله‌ای نسبت به سال گذشته داشته است، اظهار کرد: رتبه دانشگاه در سال ۲۰۲۴ به جایگاه ۸۰۰-۶۰۰ جهان در میان ۱۹۰۴موسسه و رتبه ۹ کشوری در میان ۷۳ موسسه ایرانی ارتقا یافته است.

وی با اشاره به بررسی ۱۶ شاخص کاربردی در رتبه‌بندی تایمز، گفت: شاخص‌های کاربردی در قالب پنج معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، صنعت و بین‌الملل به ترتیب با وزن‌های ۲۹٫۵ درصد، ۲۹ درصد، ۳۰ درصد، ۴ درصد و ۷٫۵ درصد استفاده می‌شود.

دکتر توحیدلو در توضیح شاخص‌های کلیدی در رتبه‌بندی تایمز توضیح داد: این معیارها شامل تحقیقات کیفی، شهرت و پژوهش‌های کاربردی دانشگاه در سطح بین المللی است.

تعداد استنادات، دانشجویان(درمقاطع مختلف)، کارکنان و اعضای هیئت علمی، درآمد صنعتی، جایگاه بین المللی از دیگر مواردی بود که معاون اجرایی معاونت بین‌الملل به آن اشاره کرد.

به گفته دکتر توحیدلو با توجه به رشد و ارتقای علمی چشمگیر دانشگاه‌ های آسیایی و حرکت قدرت علمی دنیا از غرب به شرق، پایگاه رتبه بندی تایمز از سال ۲۰۱۳ تاکنون به صورت سالانه رتبه‌بندی دانشگاه های آسیایی را نیز منتشر می ‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، امتیاز دانشگاه در تمام شاخص‌ها و زیر شاخص‌های تعریف شده پیشرفت متوازن داشته که در مجموع سبب ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شده است.

پایگاه رتبه‌‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز یکی از نظام های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ اقدام به رتبه‌بندی بین‌المللی دانشگاه‌ها کرده است و شهرت بین المللی این نظام، آن را به یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین پایگاه‌های رتبه ‌بندی دانشگاه‌ها تا به امروز تبدیل می‌کند.

اشتراک این خبر در :