کیاپرس / پژوهشگاه ابن سینا با همکاری مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی ایران کارگاه جامع اصول کارآزمایی‌ بالینی مطلوب را برگزار می‌کند.

به گزارش کیاپر روابط عمومی پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی- ابن‌سینا، اصول کارآزمایی بالینی مطلوب (Good Clinical Practice) یک استاندارد بین‌المللی برای مراحل مختلف یک کارآزمایی بالینی، شامل طراحی، هدایت، اجرا، پایش، ممیزی، ثبت، تجزیه و تحلیل و گزارش آن است.

این استاندارد بین‌المللی مطرح‌کننده الزامات قانونی و اخلاقی‌ برای همه دست‌اندرکاران یک کارآزمایی بالینی، از پژوهشگران و حامیان گرفته تا شوراهای پژوهشی و کمیته‌های اخلاق است.

در این کارگاه جامع سه روزه به سرفصل ‌هایی همچون تاریخچه کارآزمایی‌های بالینی و اصول کارآزمایی بالینی مطلوب، اصول و نحوه اختصاص تصادفی در کارآزمایی‌های بالینی، جمعیت و شرایط ورود، پیامدهای اولیه و ثانویه، کورسازی، طرح‌های کارآزمایی بالینی، پروتکل کارآزمایی بالینی، حجم نمونه در کارآزمایی‌های بالینی، مانیتورینگ و مستندات اصلی، مسائل اخلاقی و رضایتنامه آگاهانه، اصول کارآزمایی بالینی مطلوب ایران و مقررات سازمان غذا و دارو در خصوص کارآزمایی بالینی، آنالیز کارآزمایی‌های بالینی، فرم‌های جمع‌آوری اطلاعات بالینی، گزارش کارآزمایی بالینی و آشنایی با مرکز کاکرین ایران پرداخته می‌شود.

دکتر مسعود سلیمانی دودران، استاد گروه آمار و اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس مرکز ثبت کارآزمایی بالینی ایران دبیر علمی این کارگاه‌اند که از ۱ تا ۳ آذر در سال همایش مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند با شماره ۲۲۴۳۲۰۲۰-۰۲۱ داخلی ۴۵۹، معاونت آموزشی پژوهشگاه ابن‌سینا تماس بگیرند.

اشتراک این خبر در :